Chirurgia estetyczna Gdynia

Z wiekiem zaczynają opadać Ci powieki? A może Twoja samoocena jest niska przez odstające uszy? Powodów, dla których ludzie szukają pomocy chirurga plastycznego może być wiele, jednak każdy z nich jest uzasadniony. Dzięki nowoczesnej medycynie i chirurgii plastycznej każdy z nas ma szansę poprawić swój wygląd, tak aby czuć się z sobą dobrze. Tak, tutaj nie chodzi o próżność, a o dobre samopoczucie, które jest podstawą naszego zdrowia psychicznego. Na szczęście dziś operacje plastyczne są dostępne dla każdego..

Korekcja powiek – reaguj szybko

Wczesne zwrócenie uwagi na opadające powieki pomaga zapobiegać powikłaniom, jakie mogą powodować. Okazuje się, że nie jest to kwestia czysto estetyczna. Obwisła skóra może przyciemnić źrenice, a tym samym znacznie zmniejszyć pole widzenia. Zabieg, jakim jest korekta powiek wykonywany przez specjalistę pomoże wyeliminować ten problem. Dzięki korekcji powiek pacjenci nie skarżą się już na problemy z prowadzeniem samochodu, czytaniem lub uczuciem ciężkich powiek. Z powodu ograniczonego widzenia wielu pacjentów odchyla głowę do tyłu, co jest bezpośrednią drogą do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego. Operacja opadającej powieki wykonywana jest  w znieczuleniu miejscowym. Do wydajności najczęściej stosuje się zwykłe środki, czyli lidokainę i adrenalinę. Środek wstrzykuje się podskórnie. Działanie znieczulające lidokainy polega na odwracalnym hamowaniu przewodzenia impulsów włókien nerwowych i blokowaniu pompy potasowo-sodowej, co prowadzi do zmniejszenia przepuszczalności błon neuronalnych dla jonów sodu. Z kolei adrenalina, stymulując receptory alfa-adrenergiczne, działa obkurczająco na naczynia krwionośne, zmniejszając tym samym krwawienie podczas korekcji powiek. Pacjenci odczuwają jedynie moment wstrzyknięcia środka w górną powiekę. Działanie znieczulające lidokainy trwa zwykle około godziny. Po leczeniu opadanie powieki zwykle nie ma bólu, ale szczególnie wrażliwi pacjenci powinni przyjmować typowe leki przeciwbólowe dostępne bez recepty.

Gabinet chirurgii estetycznej

Korekcja uszu – pozbądź się problemu

Korekcja uszu jest na ogół zabiegiem czysto kosmetycznym. Biorąc pod uwagę jego charakter i brak wskazań medycznych, decyzja o poddaniu się operacji korekcyjnej jest całkowicie uzależniona od chęci i motywacji pacjenta do zmiany wyglądu. Ze względów rozwojowych i społecznych najlepszy czas na wykonanie zabiegu, jakim jest korekta uszu to wiek po 6 roku życia. W tym wieku małżowina uszna jest w pełni rozwinięta, a środowisko życia dziecka ma niewielki wpływ na samoocenę dziecka. Średni czas trwania procedury korekcji występu waha się od 1 do 1,5 godziny. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i tego samego dnia pacjent wraca do domu. Znieczulenie w tym zabiegu wykonuje się zwykle mieszanką powszechnie stosowanych preparatów. Jednym z nich jest lidokaina o działaniu znieczulającym i adrenalinowym, której zadaniem jest obkurczanie naczyń krwionośnych i tym samym ograniczanie krwawienia. Mechanizm działania lidokainy polega na czasowym blokowaniu przewodzenia impulsów we włóknach nerwowych oraz blokowaniu pompy sodowo-potasowej. W rezultacie zmniejsza się przepuszczalność błony neuronalnej dla jonów sodu. Adrenalina z kolei stymuluje receptory alfa-adrenergiczne, których odpowiedź objawia się m.in. zwężeniem naczyń krwionośnych i w efekcie zmniejszeniem krwawienia.