Artystyczny pierścionek robiony ręcznie

Czy jest bardziej osobisty i symboliczny element biżuterii niż pierścionek? W końcu najczęściej kojarzy się z zaręczynami lub po prostu z prezentem od mężczyzny dla kobiety, który wyraża bardzo głębokie i poważne uczucie. Nosić ręcznie robione pierścionki może być nie tylko modnym wyborem, ale wyrazem naprawdę dużego zaangażowania w jeszcze większe spersonalizowanie już i tak ważnej, wyjątkowej ozdoby ciała.

Pierścionek – dlaczego ma takie znaczenie?

Pierścionki ewidentnie wiodą prym w branży jubilerskiej pod kątem ich znaczenia, rangi i wartości. Najdroższy pierścionek świata osiągnął wartość 37 milionów złotych i wykonany został z użyciem 70-ciokaratowego diamentu. To oczywiście pierścionek zaręczynowy stworzony w Rosji na specjalne zamówienie oligarchy Alexeya Shapovalova.  Pierścionki wręczane kobietom na znak miłości i w okoliczności zaręczyn urastają do rangi tak wyjątkowych symboli, że – choć są bezcenne – potrafi o nich mówić cały świat. Zwłaszcza w przypadku celebrytek, aktorek czy członkiń rodów królewskich.

Bizuteria Sopot

Czy pierścionek wypada nosić na co dzień?

Coraz częściej pierścionki noszone są przez kobiety jako codzienna ozdoba ciała, na równi z kolczykami, bransoletkami oraz naszyjnikami. Wszystko zależy od wyglądu biżuterii, bo współcześnie produkowane pierścionki mogą być zwyczajne, bez rzucającego się w oczy brylantu. Modne są przypominające obrączki gładkie pierścionki bez charakterystycznych „oczek” z drogich kamieni, a także pierścionki wykonane z drobnych koralików. Co ciekawe, do łask powróciły także męskie sygnety, bardzo chętnie zakładane przez panów bez większej okazji, po prostu na co dzień.

Pierścionek robiony ręcznie – co w tym wyjątkowego?

Można by odpowiedzieć krótko, że… wszystko. Nie ma rzeczy bardziej unikatowej i oryginalnej niż biżuteria ręcznie robiona. Mowa tu oczywiście o wszystkich elementach biżuterii, czyli kolczykach, bransoletkach, naszyjnikach i w końcu o omawianych pierścionkach.

Biżuteria artystyczna ręcznie robiona Motyle

Wiedząc już jak wartościowym i symbolicznym elementem biżuterii jest pierścionek, wykonanie go ręcznie, na zamówienie, podniesie jego wartość do całkowicie bezcennej. Zarówno pierścionek zaręczynowy, jak i noszony na co dzień, wykonany ręcznie będzie miał ponadczasowe znaczenie i niezwykle wyróżni posiadaczkę takiej błyskotki na tle innych.

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć noszenie ręcznie robionych pierścionków:

Wyjątkowość i indywidualizacja

Ręcznie robione pierścionki są wyjątkowe i indywidualne. Każdy z nich jest inny i posiada swoje własne cechy, sprawiając że jest niepowtarzalny. Nosząc taki pierścień, możemy poczuć się wyjątkowo i zwrócić na siebie uwagę.Wyższa jakość i trwałość

Artystyczne pierścionki są wykonane z wysokiej jakości materiałów, zwykle z metali szlachetnych i kamieni szlachetnych. Ze względu na to, że są one wykonywane ręcznie, z większą uwagą i dbałością, niż masowo produkowane pierścionki, mogą być one bardziej trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia.

Łączenie tradycji z nowoczesnością

Ręcznie robione pierścionki to zazwyczaj połączenie tradycyjnych technik i wzorów z nowoczesnymi trendami. Takie połączenie może być wyjątkowo interesujące i unikatowe. Często pierścionki te wykonane są z zastosowaniem różnych technik artystycznych, co sprawia, że są one jednocześnie nowoczesne i klasyczne.

Możliwość wspierania lokalnych rzemieślników

Wybierając ręcznie robione pierścionki, mamy możliwość wspierania lokalnych rzemieślników, którzy wykonują je swoimi rękami. Takie wsparcie może być szczególnie ważne w przypadku małych, lokalnych przedsiębiorstw, które często walczą o przetrwanie na rynku.

Motyle biżuteria artystyczna

Pozytywny wpływ na samopoczucie

Często biżuteria ma wartość sentymentalną i emocjonalną, co sprawia, że noszenie jej może kojarzyć się z pozytywnymi doświadczeniami. Ponadto, noszenie pięknej biżuterii może zwiększyć naszą pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Motyle – twórca wyjątkowych pierścionków w doświadczonej pracowni

Od 2005 roku Daria Jankowiak-Byczkowska, ceniona i nagradzana w Polsce i za granicą projektantka biżuterii prowadzi w Sopocie wyjątkową, doświadczoną i otwartą na nowości pracownię jubilerską Motyle. Zasłynęła ona od samego początku z unikatowej, oryginalnej biżuterii, która wykonywana jest ręcznie. Bransoletki, naszyjniki, kolczyki i pierścionki – wszystko to tworzą ludzie z pasja i ogromnym doświadczeniem.

Motyle Biżuteria artystyczna

Motyle to warsztat jubilerski, w którym projekty powstają od A do Z, dlatego oprócz gotowych modeli z kilkunastu kolekcji inspirowanych głównie żywiołami, roślinnością, energią Ziemi czy tajemniczością ludzkiej natury, możliwe jest na indywidualne życzenie klienta stworzenie autorskiej, unikatowej biżuterii, w tym właśnie pierścionków.

Sopocka pracownia otwarta jest także dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć proces tworzenia biżuterii, a także sami sprawdzić swoje manualne zdolności. Tak powstała oferta warsztatów jubilerskich dla prawdziwych pasjonatów świata błyskotek. Polecamy także bogato zaopatrzony sklep internetowy motyle.net, w którym nie tylko znaleźć można piękne propozycje ręcznie robionej biżuterii, ale nabyć także bony upominkowe dla prawdziwie uzależnionych od najlepszej jakościowo, oryginalnej biżuterii.