Baza wiedzy - nowoczesne źródło informacji dla klientów

Baza wiedzy to narzędzie, które pomaga uporządkować wiedzę w jednym miejscu. Jej wykorzystanie jest w stanie wpłynąć na komfort pracy, skracając tym samym czas potrzebny na znalezienie niezbędnych informacji w różnych miejscach.

Kto korzysta z bazy wiedzy?

Obecnie jest to tak popularne rozwiązanie, że korzystają z niego praktycznie wszystkie branże, m.in. budowlana. Przykład można znaleźć m.in. na stronie https://senegis.com/baza-wiedzy/. Znaleźć tam można wiadomości odnoszące się do:

  • folia grzewcza vs. pompa ciepła,
  • zasady działania promienników podczerwieni,
  • ogrzewanie podłogowe folią grzewczą,
  • zastosowanie folii grzewczej.

Kto tworzy bazę wiedzy?

Odpowiedź uzależniona jest od tego, kto będzie z niej korzystał. Wyróżnia się bowiem ogólnie dostępne bazy wiedzy, jak również te prywatne – dostępne tylko w obrębie działania jednej organizacji.

Może być ona tworzona przez doktorantów, którzy chcą m.in. podzielić się z innymi studentami swoją wiedzą, niezbędną do poszerzenia umiejętności naukowych. Baza wiedzy może być również tworzona przez wybranych pracowników do tego, aby wspierać inne osoby w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Energetyczne rozwiązania dla przyszłości

“Zapraszamy do skorzystania z naszej bazy wiedzy” – łatwo natknąć się na takie hasła reklamowe, jakie mają pomóc m.in. rozwiązać wiele dylematów, jakie mogą (w wyżej wymienionym przypadku) odnosić się do energetycznych rozwiązań.

Na stronie można znaleźć listę najróżniejszych zagadnień, jakie tyczyć mogą nie tylko osób, które są na etapie stawiania własnego domu. Wiele osób przekonuje się również do modernizacji – co też może wpłynąć m.in. na energooszczędność i mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Nad bazą wiedzy Senegis czuwa zespół sprawdzonych ludzi, jacy posiadają doświadczenie w danej branży. Nowoczesne metody ogrzewania z roku na rok są coraz lepsze. Co jest ważne – pozwalają one na znaczne oszczędności, a także na dbałość o środowisko naturalne.Tym bardziej że Senegis oferuje technologie energetyczne z odnawialnych źródeł energii (OZE). Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym tematem, to baza wiedzy dostępna jest na stronie, która została podana powyżej.

Dobra baza wiedzy – czy posiada ona zalety?

Oczywiście, że tak. Na samym początku można powiedzieć, że to taki ukłon w stronę klientów poszukujących niezbędnych informacji na wskazany temat – w tym przypadku są to odnawialne źródła energii, ogrzewanie podłogowe folią grzewczą, itd. Konsument ma dostęp do takich źródeł wiedzy w każdym miejscu. Można je przeczytać nie tylko w domu, na komputerze, ale można z nich skorzystać także na smartfonie, bez względu na to, gdzie człowiek się znajduje.

To także dostęp do ujednoliconych wiadomości, jakie w precyzyjny sposób zostały zebrane w jednym miejscu. Warto nadmienić, że taka baza wiedzy może również służyć wsparciem nie tylko potencjalnie zainteresowanym konsumentom. Sami pracownicy, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, mogą uzupełnić swoją wiedzę.

Budowa bazy wiedzy

Powinna odbywać się według ściśle określonych procedur.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy takie źródło informacji będzie faktycznie potrzebne. Baza wiedzy jest wskazana m.in. z tego względu, aby pracownicy nie byli zmuszeni odpowiadać wciąż na te same pytania.

Kolejnym krokiem jest zgromadzenie treści. Powinny one wykorzystywać m.in. najczęściej zadawane pytania przez klientów. Warto poprosić pracowników z różnych działów, aby i oni pomogli w tej kwestii.

Ważne jest również dostosowanie strony, zachowanie odpowiedniej spójności, określenie stylu komunikacji. Warto postawić na prostotę, dzięki czemu będzie można wiedzieć, że strona nie będzie dla nikogo trudna w obsłudze.