maseczka na twarz

Tak samo jak z każdym mijającym rokiem zmieniamy się my, tak samo zmienia się też nasza skóra. Przez cały czas jest poddawana działaniu licznych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, zanieczyszczenia powietrza czy styl życia, które wpływają na jej kondycję i wygląd. By utrzymać skórę w dobrej formie i sprawić, żeby zachowała swoje piękno na długie lata, konieczne jest zadbanie o nią w odpowiedni sposób. W niniejszym artykule opiszemy kilka kroków, które pomogą Ci zatroszczyć się o starzejącą się skórę i zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Używaj kremów z filtrem przeciwsłonecznym

Słońce jest jednym z największych wrogów skóry, a jego działanie może być szczególnie widoczne w późniejszych latach życia. Promienie UV negatywnie wpływają na elastyczność skóry, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek i utraty jędrności. Aby zminimalizować skutki działania słońca, należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim współczynniku ochrony SPF. Należy je stosować codziennie, nie tylko podczas długotrwałej ekspozycji na słońce.

Stosuj nawilżające kremy

Starzejąca się skóra staje się bardziej sucha, co zwiększa ryzyko powstawania zmarszczek. Aby temu zapobiec, należy regularnie stosować nawilżające kremy (najlepiej takie, które są bogate między innymi w składniki typu: koenzym Q10 czy pochodne witaminy A oraz C).

Skorzystaj z profesjonalnych zabiegów

W zadbaniu o stan skóry pomogą nam także specjaliści w klinikach urody. Na rynku jest sporo różnorodnych skutecznych i profesjonalnych zabiegów. Przykładowo zabiegi, w których stosuje się laser frakcyjny Emerge™ pozwalają na pozbycie się „kurzych łapek”. Dzięki OXYBRAZJI osiągniemy efekt oczyszczenia i głębokiego dotlenienia skóry. Z kolei mezoterapia igłowa pobudzi naszą skórę do efektywnej regeneracji.

Zadbaj o swoją dietę i regularnie ćwicz

To, co jesz, ma wpływ na to jak się czujesz, na Twoje zdrowie i oczywiście również na stan Twojej skóry. Podobnie sprawa wygląda z aktywnością fizyczną. Ćwiczenia są korzystne dla Twojego zdrowia ogólnego, a więc pomogą także Twojej skórze.

Ten artykuł powstał dzięki współpracy z kliniką urody Beauty Duty z Warszawy.