Biostymulatory

Era biostymulacji. Nie znamy sposobu na zatrzymanie procesu starzenia, ale wiemy, że zdrowy tryb życia wsparty opieką lekarza medycyny estetycznej może spowolnić i skutecznie zredukować widoczne efekty upływającego czasu. Z wiekiem skóra staje się bardziej przepuszczalna, tracąc składniki odżywcze i wodę, które od teraz muszą być dostarczane do niej w znacznie większych ilościach i w odpowiedni sposób. W odpowiedzi na potrzeby starzejącej się skóry i w zgodzie z trendem smart-aging powstały biostymulatory.

Jak działają biostymulatory? 

Biostymulatory to wykorzystywane w medycynie estetycznej preparaty, które służą do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry. Po zaaplikowaniu działają całkowicie naturalnie, dając właściwie natychmiastowe efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Celem iniekcji biostymulatorów jest przywrócenie utraconych przez lata parametrów skóry. Ich działanie polega na pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych zachodzących w organizmie. Głównie chodzi tu o pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, który odpowiada za kondycję i napięcie naszej skóry.

Biostymulatory podawane są metodą iniekcyjne, pacjent tuż po zabiegu może wrócić do swoich codziennych aktywności. Im bardziej innowacyjny skład biostymulatora, tym lepszych efektów końcowych możemy się spodziewać. Warto tutaj wspomnieć o biostymulatorze KARISMA, który wyróżnia się swoim naturalnym i nowatorskim składem. Nieusieciowany kwas hialuronowy zawarty w preparacie daje efekt wypełniający i delikatnie wolumetryczny oraz korzystnie wpływa na nawilżenie skóry. KARISMA często nazwana jest także soft-fillerem – właśnie ze względu na swoje subtelne działanie wolumetryczne. RH kolagen oraz karboksymatyloceluloza, które również wchodzą w skład KARISMA, aktywnie pobudzają fibroblasty do naturalnej produkcji kolagenu, odpowiadają także na syntezę kwasu hialuronowego w skórze.

Efekty stosowania biostymulatorów

Biostymulatory wydają się być odpowiedzią na współczesne oczekiwania pacjentów. Jednocześnie są one bardzo uniwersalne. Zabieg możemy wykonywać już między 25 a 30 rokiem życia, czyli w okresie, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, w celu profilaktyki. U pacjentów z cerą dojrzałą biostymulatory przywrócą jędrność skórze, dając jednocześnie efekt lekkiego liftingu i uniesienia. Biostymulatory dają natychmiastowy efekt, dlatego są lubiane przez pacjentów i cenione przez lekarzy. Efekt jest bardzo naturalny, twarz pacjenta zachowuje swoją naturalną mimikę, biostymulatory nie wpływają na objętość tkanek.

Dodatkową zaletą zabiegów z wykorzystaniem biostymulatorów jest szybka procedura zabiegowa (na serię zazwyczaj, składają się dwa szybkie zabiegi w odstępie około jednego miesiąca), po której pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych aktywności. Ta cecha biostyumulatorów również sprawia, że są one najbardziej adekwatnym do aktualnych czasów zabiegiem.