bookowanie hotel

Jeśli chcesz mieć pewność, że w wybranym przez Ciebie terminie w konkretnym hotelu będzie na Ciebie czekał pokój, najlepiej wykonać rezerwację 1-2 miesiące przed pobytem. Sytuacja różni się w zależności od miejsca — innymi prawami rządzą się miasta chętnie odwiedzane przez turystów, a innymi ciche, kameralne miejsca. Koszty rezerwacji zależą od wielu czynników, jak np. dzień tygodnia, w którym postanowiliśmy przyjechać. Kiedy najlepiej zabukować hotel, aby mieć gwarancję, że nasze oczekiwania zostaną spełnione i dostaniemy pokój zgodny z naszymi standardami?

Bukowanie hotelu w dużych miastach turystycznych 

Minimalny czas wyprzedzenia, w którym powinniśmy dokonać rezerwacji w wybranym przez nas hotelu to około jednego, dwóch miesięcy. Należy jednak pamiętać, że w miastach turystycznych, do których chętnie przyjeżdżają ogromne ilości ludzi, czasami wykonanie rezerwacji wymaga trzy lub czteromiesięcznego wyprzedzenia. W niektórych większych miastach europejskich swój wymarzony pokój trzeba zabukować nawet rok wcześniej! Jeśli planujesz przyszłe wakacje w takim miejscu, już podczas obecnego urlopu warto rozejrzeć się za odpowiednim obiektem noclegowym.

Nocleg na Sylwestra? Zaplanuj już w styczniu 

Okresy świąteczne i sylwestrowe wyprzedają się w pierwszej kolejności, niezależnie od tego, czy to Porto, czy Jastrzębia Góra Hotel na Wielkanoc, czy Boże Narodzenie również warto zarezerwować ze sporym wyprzedzeniem, aby uniknąć sytuacji, w której nie znajdziemy miejsca spełniającego nasze standardy w tym okresie. 

Nocleg na wakacje 

Należy przygotować się, że obiekty noclegowe podczas sezonów wakacyjnych i urlopowych podnoszą ceny swoich pokoi, dlatego, jeśli chcemy trochę zaoszczędzić, nie zostawiajmy bukowania noclegu na ostatnią chwilę. Taki schemat działania dotyczy wszystkich obiektów, nie tylko tych zlokalizowanych w miastach turystycznych. 

Chcesz zaoszczędzić? Wyjedź w środku tygodnia 

Najwięcej osób podróżuje w weekend, więc jeżeli masz możliwość wyjechać w dzień tygodnia roboczego, możesz trafić na lepsze ceny pokoi hotelowych. Nawet bardzo dobre hotele czasami nie mają pełnego obłożenia na początku tygodnia. Trzydniowy wyjazd z pewnością będzie bardziej opłacalny, jeśli wybierzemy okres od poniedziałku do środy zamiast od piątku do niedzieli. 

W jakich miesiącach najtaniej zabukuję hotel?

Niezmiennie, najtańszymi miesiącami do podróżowania są w naszym kraju te w okresie zimowym i jesiennym. Najtaniej hotel zabukujesz w styczniu, lutym, październiku i listopadzie. Jeśli możesz wziąć urlop właśnie w tych miesiącach, będziesz w stanie sporo zaoszczędzić na noclegu. 

Czy warto korzystać z ofert last minute?

Oferty last minute sprawdzają się w sytuacji, kiedy nie mamy wymagań i oczekiwań wobec miejsca noclegowego. To propozycja idealna dla podróżników, którzy spontanicznie potrafią zorganizować się do wyjazdu, ponieważ takie oferty często wyświetlają się np. na dzień przed wyjazdem. Tutaj nie ma miejsca na wybieranie hotelu — bierzemy ten, który proponuje oferta. Jeśli jednak zależy nam na konkretnym standardzie i udogodnieniach, lepszą propozycją będzie zabukowanie odpowiedniego miejsca ze sporym wyprzedzeniem.