pończochy wzorzaste

Etyka ubioru w biznesie ma priorytetowe znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy ten profesjonalny wizerunek. Jak ubierać się do pracy, by zawsze robić dobre wrażenie? Stylizacje mają być zachowawcze, raczej klasyczne, ale nie oznacza to, że muszą być nudne. Kobiety, które coraz częściej robią zawrotną karierę w ramach zawodowych wyzwań, stawiają na elegancję, a rajstopy bardzo często stanowią podstawę ich biurowych outfitów. Jakie wybierać, by stylizacje wpisywały się w biznesowy dress code? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Jakie rajstopy wybierać do pracy?

Najlepiej sprawdza się klasyka. Zgodnie z nią w stylizacjach biznesowych dominują uniwersalne rajstopy w kolorze cielistym albo dobrze kryjące rajstopy czarne. Raczej rezygnuje się z rajstop wzorzystych, raczej nie sprawdzą się też pończochy wzorzyste, te sprawdzają się bardziej na przykład na bankietach, jubileuszach firmy czy spotkaniach integracyjnych w zawodowych kręgach. Lepiej wybierać raczej rajstopy cienkie, aniżeli te grube i matowe, zamiast tych z połyskiem.

Co ciekawe, zgodnie z biznesowym dress codem, pracownik nie powinien odkrywać ramion, dekoltu czy nóg. To dlatego paniom zaleca się noszenie cienkich rajstop również w sezonie wiosenno letnim.

Pamiętajmy, że outfit w pracy odpowiada za nasz wizerunek, a to właśnie casualowe i schludne stylizacje uznawane są za najbardziej pożądane w strukturach biznesu. Odpowiedni ubiór ma też znaczenie, jeśli uwzględnimy profesjonalne podejście pracownika.

Dlaczego warto nosić rajstopy?

Nie ma wątpliwości, że atrakcyjność zewnętrzna może wpływać na odnoszone w pracy sukcesy. Kobieta ubrana w dobrze skrojoną marynarkę i ołówkową spódnicę, która na biznesowe spotkanie wybiera się w szpilkach, robi ogromne wrażenie, uznawana jest za profesjonalnego i pewnego siebie, wiarygodnego partnera w interesach. Panie z całą pewnością powinny wykorzystywać atuty swojej urody w pracy, a nogi bardzo często są ich atrybutem.

Co ważne, noszenie rajstop czy pończoch jest też zwyczajnie wygodne, a nawet wpływa na zdrowie kobiet. Okazuje się, że dobrej jakości elementy garderoby tego rodzaju wspierają odciążanie kończyn dolnych, minimalizują występowanie żylaków i usprawniają krążenie krwi. To istotne, biorąc pod uwagę siedzący tryb pracy albo wytężony wysiłek fizyczny w ramach zawodowych obowiązków.

Aby rajstopy mogły wpływać pozytywnie na codzienne funkcjonowanie pań, należy je odpowiednio dobierać. Znaczenie ma nie tylko pora roku, ale także rodzaj obuwia do pracy czy zastosowana technologia podczas procesu produkcji tego ubrania. Szczególną uwagę należy zwracać na jakość wyrobu. Dzisiaj bez problemu udaje się nabyć rajstopy czy pończochy z certyfikowanej lycry albo z materiału, który jest płukany w jonach srebra o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych.  Warto wybierać te o wzmocnionej strukturze, które są bardziej trwałe i dłużej zachowają pełną estetykę bez ryzyka powstawania “oczek”. Rajstopy powinny być też zawsze dobierane zgodnie z rozmiarem, nie mogą za bardzo obciskać kończyn ani brzucha.