Biżuteria upominkowa dla nastolatki

Jeżeli zastanawiasz się nad prezentem dla młodej dziewczyny, zapoznaj się z naszymi propozycjami. Jesteśmy przekonani, że prawie każda nastolatka ucieszy się z biżuterii. Stanowi ona świetny pomysł na upominek niezależnie od okazji. Sprawdzi się bowiem doskonale zarówno na urodziny, imieniny, jak i z powodu zakończenia szkoły lub zdania ważnego egzaminu. Poniżej podpowiadamy, jakie wyroby jubilerskie dla młodych dziewczyn są aktualnie w modzie.

Podczas wyboru biżuterii dla nastolatek należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby była ona delikatna. Młode dziewczyny nie powinny nosić wyzywających wyrobów, które z daleka będą rzucały się w oczy. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się subtelna biżuteria, podkreślająca młody wiek noszącej ją osoby.

Bardzo ważne jest też dostosowanie wyrobów jubilerskich do upodobań obdarowywanej. Przed zakupem, upewnij się, czy nastolatka lubi i nosi daną biżuterię. Nie każda młoda dziewczyna ma bowiem np. przekłute uszy, w związku z czym kolczyki nie zawsze stanowią dobry wybór na prezent – podpowiada pracownik sklepu jubilerskiego Fugart.

Jaką biżuterię podarować nastolatce?

Nastolatce można podarować niemalże wszystkie elementy biżuterii. Najważniejsze jest dopasowanie wyrobów do preferencji osoby obdarowywanej, aby z przyjemnością je nosiła. W przypadku młodych dziewczyn świetnie sprawdzają się naszyjniki. Z okazji urodzin lub innego ważnego święta możesz wręczyć złoty lub srebrny łańcuszek z zawieszką. Ciekawą propozycję stanowią charmsy, które można doczepić zarówno do łańcuszka, jak i bransoletki. Dostępne są one w różnych rozmiarach, kształtach oraz kolorach, co sprawia, że dowolnie można je wybierać. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zawieszki w kształcie serca – taki wzór na pewno spodoba się większości nastolatek. Bardzo ładnie prezentują się te dodatki również w kształcie nieskończoności czy koniczyny. Natomiast dla sentymentalnych nastolatek polecamy charmsy ze zdjęciem.

Młode dziewczyny z pewnością ucieszą się również z kolczyków. Jednak tak jak wspomnieliśmy, przed zakupem warto się upewnić, czy dana osoba je nosi. Najważniejsze, aby miała przekłute uszy, w przeciwnym razie biżuteria na pewno się nie przyda. Dlatego, jeśli nie jesteś pewien, lepiej zrezygnuj z tych wyrobów. Dobrym pomysłem jest także podarowanie pierścionka, ale w tym przypadku również istnieje pewne ryzyko. Powinieneś bowiem znać rozmiar palca osoby obdarowywanej. Możesz dyskretnie podpytać lub sprawdzić rozmiar innego pierścionka, noszonego przez dziewczynę, której chcesz sprawić prezent. Nie obawiaj się, jeśli wybierzesz zły – zazwyczaj istnieje możliwość jego zamiany. Upewnij się przed zakupem, czy w razie problemu, będziesz mógł wymienić pierścionek na większy lub mniejszy.