Nocleg w Krakowie – zatrzymaj się w sercu miasta

Weekend w Krakowie to doskonała okazja do odpoczynku. Magiczne miejsca, bogata kultura, ciekawa historia. Liczne rozrywki i atrakcje turystyczne, których nie możesz przegapić. To wszystko znajdziesz w mieście Kraka, które chętnie gości turystów z całego świata o każdej porze roku. Krótki city break w Krakowie pozwoli Ci naładować baterie i odpocząć. Najważniejsze, by znaleźć odpowiedni nocleg. Kraków to przecież miejsce, w którym tyle się dzieje, że po pełnym wrażeń dniu nic, tylko odpoczywać!

Wydawać by się mogło, że Kraków to miasto, które Polacy doskonale znają. Na próżno szukać kogoś, kto choć raz tam nie był – chociażby na wycieczce szkolnej. Każdy też doskonale zna legendę o Smoku Wawelskim, który zjadał dziewice. Opowieść o dzielnym Szewczyku Dratewce czytana jest już dzieciom w przedszkolu. Słynny hejnał mariacki rozbrzmiewa w uszach każdego Polaka, a krakowskie Stare Miasto u niejednego wywołuje przyspieszone bicie serca. Nic więc dziwnego, że Kraków jest na liście „do odwiedzenia” każdego z nas. Sprawdź, co warto zobaczyć w mieście Kraka i gdzie zatrzymać się na nocleg – Kraków.

City break w piątkowy wieczór – rozgrzewka

Piątkowe popołudnie to idealny czas, żeby wybrać się do Krakowa. Weź pod uwagę tylko odpowiedni środek transportu. Lepiej zrezygnuj z jazdy samochodem – w piątek aż do późnego wieczora w mieście mogą być ogromne korki. Zresztą jedziesz odpoczywać, a nie prowadzić. Do Krakowa z łatwością dostaniesz się pociągiem. Na przykład podróż Pendolino z Warszawy do Krakowa zajmie Ci niecałe 2,5 godziny. Samochodem tę samą trasę pokonasz w ok. 4,5 godziny. Po co więc tracić czas?

Po podróży pewnie będziesz zmęczony. Zanim więc zaniesiesz walizkę na swój nocleg w Krakowie, zatrzymaj się na Starym Mieście i zjedz coś dobrego. Na nieduży głód polecamy maczankę krakowską albo kiełbaski z Niebieskiej Nyski. A na wilczy apetyt prawdziwy rarytas – kaczkę po krakowsku. Jeśli wolisz coś przyrządzić samodzielnie, udaj się po regionalne produkty na Stary Klepacz. Jest to targowisko, na którym kupisz naturalne, świeże produkty. Po lekkim obiedzie lub sytej kolacji czas na spacer. Koniecznie musisz udać się na Drogę Królewską, obejrzeć Barbakany i Sukiennice. Przejdź się wzdłuż Małego Rynku, a potem pomaszeruj przez Rynek Główny do Kina pod Baranami. W piątkowy wieczór grają tam najlepsze premiery. A kiedy poczujesz, że czas do łóżka, udaj się na swój nocleg Kraków.

Kraków, nocleg – co warto zobaczyć w sobotę?

Sobotni poranek rozpocznij od dobrej kawy na Starym Mieście. Wokół rynku znajduje się mnóstwo kawiarni. Wiosną i latem usiądź w ogródku piwnym i chłoń atmosferę miasta. Dzisiaj zwiedzanie rozpocznij od Katedry Krakowskiej na Wawelu. To darmowa atrakcja architektoniczna. Ale jeśli chcesz się dowiedzieć o tym miejscu nieco więcej, skorzystaj z oferty przewodnika audio. Zwiedzanie katedry trwa ok. pół godziny.

Drugim punktem Twojej wycieczki będzie Cracow Free Walking Tour organizowany przez profesjonalnych przewodników. Oprowadzą Cię oni po uliczkach Krakowa i przybliżą ich historię. Wycieczka rozpoczyna się pod kościołem Mariackim, obejmuje zwiedzanie Starego Miasta, Kazimierza i Podgórza. Przewodnik nastawiony jest na turystów zagranicznych, dlatego nie zdziw się, gdy zacznie mówić po angielsku. Na Rynku Głównym warto też zajrzeć do galerii sztuki polskiej z XIX wieku. W sobotnie popołudnie możesz udać się również do Muzeum Lotnictwa Polskiego, Fabryki Oskara Schindlera i oczywiście na kopiec Kościuszki. A wieczorem, zanim wrócisz do apartamentu w Krakowie, wybierz się do jednego z klubów usytuowanych w centrum miasta.

Nocleg w Krakowie – niedzielne pożegnanie z miastem

Dziś ostatni dzień Twojego city break w Krakowie. Nie chcesz spóźnić się na pociąg, więc nie planuj żadnych dalekich wycieczek. Wybierz się na spacer po Lesie Wolskim albo po bulwarach wiślanych; przy okazji odwiedzisz Smoka Wawelskiego. A jeśli zostanie Ci jeszcze trochę czasu do wyjazdu, udaj się do podziemi. Około 4 m pod Sukiennicami znajduje się muzeum historii Krakowa. Koniecznie musisz zobaczyć to miejsce!

Zwiedzanie Krakowa w weekend jest bardzo intensywne. Z pewnością nie uda Ci się zobaczyć wszystkiego od razu. Dlatego już teraz rozważ wynajem apartamentów Kraków na następny raz. A jeśli zamówisz apartament w Krakowie Sun & Snow, będziesz mógł czuć się zupełnie bezpiecznie. Wszystkie obiekty w ich ofercie wyróżnione są bowiem certyfikatem Bezpiecznych Apartamentów, co oznacza, że wdrożyły one procedury bezpieczeństwa COVID-19. Do zobaczenia w Krakowie!