rolki

Jazda na rolkach to same korzyści zwłaszcza dla zdrowia i kondycji fizycznej praz wyglądu naszej skóry, dlatego warto wykorzystać nadchodzącą wiosenną aurę za oknem i wprowadzić do swojego życia trochę ruchu na świeżym powietrzu. Doskonałą formą aktywności jest jazda na rolkach. Dzięki niej skutecznie spalisz zbędną tkankę tłuszczową, poprawisz koordynację ruchową oraz dotlenisz organizm. Nie czekaj więc i sięgaj po rolki. Szeroki wybór kobiecych modeli sprawi, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Podstawowe parametry na które warto zwrócić uwagę

Podczas zakupu rolek warto przyjrzeć się ich parametrom. Podstawa to model łożyska, od której zależy płynność jazdy – dostępne są łożyska typu SG lub ABEC. Kolejną kwestią są kółka, najczęściej produkowane z poliuretanu, ale największy sekret tkwi w ich rozmiarze oraz twardości określanej symbolem A. Większa twardość generuje większą przyczepność oraz dłuższą żywotność. Wybierając rolki damskie zwróć również uwagę na płozę. Dostępne są wersje aluminiowe oraz kompozytowe, jednak to kompozytowe dobrze tłumią drgania, dlatego są szczególnie polecane początkującym.

Tego rodzaju parametry mają wpływ na przyczepność rolek oraz komfort Twojej jazdy. Kobiety najchętniej sięgają po rolki rekreacyjne, które są lekkie i zapewniają dobre trzymanie stopy. Modele szybkościowe, freestylowe czy hokejowe chętniej wybierają zaawansowane rolkarki, mężczyźni lub zawodowcy.

Damskie rolki – co je wyróżnia

Damskie rolki różnią się przede wszystkim designem oraz wyprofilowaniem buta. Jest on nieco wyższy i doskonale dopasowuje się do kształtu stopy. Specjalne konstrukcje stworzone są z wysokiej jakości materiałów gwarantujących przepływ powietrza, a przy tym swobodę jazdy. Podstawowe modele przeznaczone dla kobiet uniemożliwiają rozwijanie znacznych prędkości, dlatego są doskonałe także dla dzieci. Rolki dziecięce powinny być przede wszystkim bezpieczne, ułatwiać utrzymywanie stabilności oraz dobrze amortyzować wstrząsy podczas jazdy na nierównej nawierzchni.

Wyjątkowy design damskich rolek pokochasz zarówno Ty, jak i Twoja córka. Niebanalny wygląd, bogata kolorystyka, wielość wzorów do wyboru i dbałość o detale – wybór jest naprawdę szeroki. Delikatne, pastelowe odcienie, a może żywe i jaskrawe barwy, które widać z daleka? Dopasuj rolki do swojego charakteru i stylu jazdy. Wybierz najbardziej fikuśne wzory oraz nowoczesny design i poczuj korzyści z jazdy na rolkach. Z pewnością pokochasz ten sport. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego to najlepszy moment na wybór sprzętu.