czarne spodnie damskie

Jeżeli z jakiegoś powodu nie masz w swojej szafie czarnych spodni lub nie wiesz, jak je wykorzystać, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego, jaką moc mają te pozornie zwykłe spodnie, i poznasz stylizacje, które zawsze wyglądają dobrze.

Niedoceniona baza

Zastanówmy się. Ile ubrań możemy nazwać tak uniwersalnymi, że pasują do każdej stylizacji? Nie ma ich wielu. Właściwie trudno wymyślić chociaż jedno, które mogłoby konkurować z czarnymi spodniami. To niedoceniona baza każdej stylizacji!

Co prawda, czarne spodnie damskie nie są lekiem na całkowity brak pomysłu. Mają swoje limity. Są jedynie (lub aż) bazą, co oznacza, że nie grają głównej roli w stylizacji. Tworzą ją, są jej tłem, lecz nie odpowiadają za efekt WOW. Dają natomiast szereg możliwości na szaleństwo, którego nie umożliwiają ani jeansy, ani spódnice.

Jakie spodnie czarne sprawdzą się najlepiej?

Nim jednak zaproponujemy Ci najlepsze metody noszenia czarnych spodni, musimy podkreślić jeszcze jedną rzecz. Nie wszystkie modele w tym kolorze są równie uniwersalne. Zależnie od fasonu mogą być lepszą lub gorszą bazą.

Jeśli zależy nam na dużym wyborze, najlepiej sprawdzą się czarne spodnie regular lub dopasowane. Zalecamy też wysoki stan. To fasony, które są nie tylko modne, ale także uniwersalne. Dla porównania – spodnie z przetarciami, cygaretki czy dzwony dają nam zdecydowanie mniej możliwości. Nie oznacza to, że źle się prezentują. Po prostu liczba stylizacji z wykorzystaniem ich jest ograniczona.

Jak nosić czarne spodnie?

Ponieważ klasyczne czarne spodnie są idealną bazą dla niemal każdej stylizacji, dowolność jest bardzo duża. Wiemy jednak, że kiedy wybór jest ogromny, tym trudniej jest cokolwiek ze sobą połączyć. Wybraliśmy więc 5 klasycznych, ponadczasowych stylizacji z czarnymi spodniami. Wybierając którąś z nich, nigdy nie popełnisz modowego faux pas!

  1. Czarne spodnie + biała koszula + szpilki – elegancka stylizacja, która świetnie sprawdzi się w pracy biurowej i na wizytowe wyjścia. Aby nieco przełamać jej kolorystykę, zalecamy wybór szpilek i dodatków w mocno nasyconym kolorze (czerwony, żółty).
  2. Czarne spodnie + top + marynarka oversize + buty na obcasie – kolejna elegancka stylizacja, nieco bardziej dopracowana. Pozwala na więcej szaleństwa, bo zależnie od koloru marynarki i topu możemy uzyskać zupełnie różne efekty. Im bardziej kolorowo, tym bardziej miejski charakter.
  3. Czarne spodnie + sweter + dowolne buty – casualowa, luźna i wygodna stylizacja na niemal każdą okazję. Jeśli połączysz ją z butami płaskimi, będzie bardziej codzienna. Jeśli z butami na obcasie, stanie się elegancka.
  4. Czarne spodnie + bluza + sportowe buty – typowo sportowa stylizacja. Nie wymaga nawet dodatków.
  5. Czarne spodnie + T-shirt + jeansowa kurtka – łącząc te ubrania, stworzysz uniwersalny, miejski look na wiele okazji. Sprawdzi się zarówno kurtka typu oversize, jak i dopasowana.