spodnie

Jak wiadomo świat mody, szczególnie damskiej, jest środowiskiem wyjątkowo zmiennym – każdy sezon niesie ze sobą nowe trendy, które często tuż po jego zakończeniu i rozpoczęciu nowego, mogą zostać zdetronizowane do miana modowych “faux pas”. Ofiarą tego schematu nie padły jednak nigdy jeansy – wpisały się one na stałe w kanon modowych klasyków.

Czym jeansy skradły serca milionów kobiet na całym świecie? 

Trudno powiedzieć na czym polega fenomen tych konkretnych spodni (sprawdź)

Na pewno ważną rolę pełni mnogość możliwości, jaką mamy w tworzeniu stylizacji posiadając w szafie przynajmniej jedną parę klasycznych jeansów. Przy zestawieniu ich z białą koszulą i szpilkami zyskamy elegancki, kobiecy look, idealny na wyjście do pracy, natomiast wieczorem wystarczy zamienić buty na wygodniejsze botki, na koszulę zarzucić skórzaną kurtkę, aby prawie temu samemu zestawowi nadać zupełnie innego charakteru, odpowiedniego do wieczornego wyjścia do baru z przyjaciółkami. Wyjątkowa uniwersalność i ekonomiczność to niewątpliwie przekonujący argument – szczególnie w latach 20. XXI wieku, kiedy nawet w środowisku modowym coraz bardziej popularyzuje się zasadę “mniej, znaczy więcej” oraz “jakość ponad ilość”. 

Niezmienny lider w świecie spodni 

Jeans jest niezaprzeczalnym klasykiem, choć na przestrzeni lat dziesiątki razy zmieniały się fasony, a nawet barwy produkowanych z tego materiału spodni – poprzez ciemne granaty, do błękitów, szerszych, luźniejszych nogawek, modeli tworzonych głównie jako spodnie “robocze” dla mężczyzn, aż po te bardziej dopasowane, węższe, przeznaczonych także dla kobiet. Modyfikacje te były konieczne, do tego aby jeansy mogły utrzymać swoją pozycję w zmieniającym się środowisku i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. W taki sposób od drugiej połowy XIX wieku, utrzymują się one w czołówce modowych trendów. Ich pozycję podtrzymywały kultowe kreacje z ich wykorzystaniem, między innymi w multum seriali i filmów. Sięgają po nie zarówno modowe ikony, jak i zupełni laicy, którzy wybór właśnie tego elementu garderoby uważają – słusznie – za sprawdzony i bezpieczny. Równie dobrze, jeansy mogą jednak wykorzystać ci, którzy nie boją się z modą eksperymentować. Jedną z opcji jest wykorzystanie ich do stylizacji, ostatnio szczególnie trendy, złożonych w całości z elementów z tego materiału, w tych samych bądź różnych odcieniach. 

Niezależnie od tego, jak ewoluować będzie świat mody, jeansy wydają się być jego stałym elementem, który szczerze uwielbiają i zdaje się, że uwielbiać będą miliony kobiet na całym świecie (dodatkowo do spodni jeansowych warto zakupić pasek, który uzupełni stylizację. Duży wybór pasków dostępny tutaj)