wycieczki do Niemiec

Wycieczki szkolne do Niemiec cieszą się rosnącą popularnością. Trudno się temu dziwić. To rozległy kraj pełen ciekawych miejsc i różnych atrakcji.

Duże znaczenie w kwestii popularności wyjazdów do Niemiec ma bliskie położenie państwa względem Polski oraz powiązania historyczne obu państw. Z czystym sumieniem polecamy wycieczki szkolne do naszych zachodnich sąsiadów. Wskazujemy, dlaczego Niemcy to godny uwagi cel podróży!

Wycieczki szkolne – Niemcy, czyli atrakcje na wyciągnięcie ręki

Niewielka odległość od polskiej granicy czyni Niemcy chętnie wybieranym celem wycieczek szkolnych. Przede wszystkim można szybko dotrzeć w wybrane miejsce. To niewątpliwie wpływa na obniżenie kosztów całego przedsięwzięcia. Ta bliskość sprzyja zarówno krótkim, jak i dłuższym wycieczkom. Zapewniamy, że nawet jednodniowy wyjazd gwarantuje niezapomniane wrażenia. W kwestii takiej jak wycieczki szkolne Niemcy to świetny wybór.

Wycieczki szkolne – Niemcy to nie tylko Belin!

Pierwsze skojarzenie z Niemcami to oczywiście Berlin, czyli najczęstszy cel podróży Polaków. Jednak to nie jedyne duże miasto, które warto odwiedzić. Nie można zapomnieć o innych większych metropoliach. W Hamburgu znajduje się m.in. największy port w kraju działający u ujścia rzeki Łaby oraz słynny Miniatur Wunderland. Monachium jest za to pełne zabytków, muzeów oraz galerii sztuki. W tętniącej życiem stolicy Bawarii nie sposób natomiast się nudzić. W Bremie poza urzekającymi zabudowaniami wraz z licznymi ośrodkami kulturalnymi mieści się interaktywne centrum nauki Universum Bremen. W Dreźnie z kolei odbywają się zachwycające jarmarki bożonarodzeniowe. 

Każde z wymienionych miasta wyróżnia oryginalna architektura oraz własna historia. To wspaniała okazja do przedstawienia uczniom ważnych faktów z przeszłości, m.in. z okresu II wojny światowej. 

Wycieczki szkolne do Niemiec jako ciekawa lekcja geografii

Wycieczki szkolne do Niemiec to świetny pomysł ze względu na tamtejsze krajobrazy. Formacje skalne w Saskiej Szwajcarii niewątpliwie zrobią na młodych ludziach duże wrażenie. Na uwagę zasługuje również Externsteine w lesie Teutoburskim. Naturalne wieże z piaskowca z wyjątkowymi znaleziskami archeologicznymi zrobią wrażenie nawet na najmłodszych uczestnikach wycieczki. Nie można też nie wspomnieć o zachwycających alpejskich szczytach oraz górach Harz. W Niemczech zachwyca również nadmorska część z dostępem do Morza Północnego i Bałtyku. Na wybrzeżu koniecznie należy zobaczyć białe klify wyspy Rugii oraz Cesarskie Kurorty. Odwiedzenie wymienionych miejsc to znakomita lekcja geografii.

Nie tylko zabytki i krajobrazy

Jeśli chodzi o wycieczki szkolne Niemcy oferują nie tylko poznawanie zabytków oraz ukształtowania terenu. Ciekawe urozmaicenie podróży to zapoznanie się z niemiecką kuchnią. Najbardziej znane przysmaki to oczywiście currywurst, precle oraz tort szwarcwaldzki. Ponadto wycieczka do Niemiec to okazja do szkolenia przez uczniów zdolności językowych. W końcu zajęcia praktyczne okazują się najbardziej efektywne.

Powierzenie organizacji wycieczki szkolnej do Niemiec Biuru Turystycznemu Horyzont to gwarancja doskonale przygotowanego wyjazdu.