plisy okienne

Nie zawsze chcemy, aby do naszych wnętrz wpadały ostre promienie słoneczne, ale bazując tylko na firanach, mocno się rozczarujemy. Podobnie będzie z poczuciem prywatności, dlatego warto sięgnąć po skuteczniejszą osłonę na okno. Świetnym wyborem okazują się być plisy okienne, które nadadzą się do dosłownie każdego okna i aranżacji. Nie ma nawet znaczenia to, że nasze okna są prostokątne, owalne czy przypominają jakąś nietypową figurę geometryczną. Uniwersalność rolet plisowanych sprawia, że zawsze znajdziemy dla siebie optymalne rozwiązanie.

To przemawia za wyborem plis okiennych


Plisy okienne to świetna opcja dla osób, które cenią sobie wygodę, prostotę, uniwersalność, wielofunkcyjność i estetykę. W taki sposób można opisać ten rodzaj osłony o funkcji dekoracyjnej. Materiał plis znajduje się bardzo blisko szyby, dlatego zapewniają pełną ochronę przed światłem i spojrzeniami z zewnątrz. Można wobec tego liczyć na uchronienie się przed ostrymi błyskam świetlnymi i zwiększyć poczucie intymności. Wyposażone są one w samohamujący mechanizm, dzięki czemu zyskujemy ogromne możliwości, jeśli chodzi o sterowanie ich wysokością. W zwykłych roletach nie ma mowy o czymś tak praktycznym jak podnoszenie rolety zarówno od dołu, jak i od góry. Znajdziemy nawet modele, które nie posiadają żadnych sznurków ani łańcuszków – steruje się nimi za pomocą uchwytu umiejscowionego w profilu. Kolejna zaletą plis są ich niewielkie gabaryty i lekkość. Jeśli zależy nam na bezproblemowym otwieraniu okna przy zasłoniętej rolecie, to plisy będą idealnym wyborem. Wystarczy zamontować je przy listwie przyszybowej.


Rolety plisowane można zamontować całkowicie bezinwazyjnie, czyli za pomocą specjalnych uchwytów, co uchroni nas przed koniecznością wywiercania otworów i niszczenia ramy okiennej. Plisy dostępne są w przeróżnych kolorach, szeroki wachlarz wyboru dotycz też gramatury materiału, co wpływa na stopień zaciemnienia. W sprzedaży znajdują się plisy wykonane z tkanin o właściwościach termoizolacyjnych, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia w upalne dni i utracie ciepła zimą. Wybierając materiał typu blackout, możemy liczyć na stuprocentowe zaciemnienie, co wspaniale sprawdza się w sypialni.

Artykuł powstał we współpracy z https://rolmajster.pl/sklep/plisy