finanse

Biorąc pożyczkę z banku lub instytucji pozabankowej na dowolny cel, każdy szuka najkorzystniejszej dla siebie oferty. Jednak sprawdzanie każdej z kilkunastu ofert dostępnych na rynku byłoby bardzo czasochłonne, ponieważ wymagałoby dokładnego poznania i przeanalizowania skomplikowanych warunków umowy, które są często naszpikowane fachową terminologią. By ułatwić proces szukania najlepszej oferty powstała porównywarka kredytów gotówkowych, która wykonuje tą kłopotliwą czynność za nas. Czy porównywarki kredytów gotówkowych są warte uwagi? Czy pozwalają wybrać najbardziej dopasowaną do indywidualnych potrzeb ofertę? By odpowiedzieć sobie na te pytania, warto przyjrzeć się im bliżej.

Czy korzystanie z porównywarki kredytów gotówkowych jest opłacalne?

Każdy może znaleźć się w sytuacji, w której będzie potrzebował szybkiego zastrzyku gotówki, ale nie będzie miał czasu biegać po bankach w celu znalezienia najlepszej pożyczki lub przeglądać wszystkich ofert w Internecie. Używanie porównywarki nie tylko oszczędza czas, ale również pozwala skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy szczegółowo analizują i regularnie aktualizują każdą ofertę. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości można łatwo je rozwiać u doradcy finansowego, który udzieli fachowej pomocy.

Ważną zaletą porównywarki jest obiektywizm, ponieważ nie ma na nich ofert sponsorowanych, na które możemy trafić podczas przeglądania rankingów. Ich twórcy mogą zamieszczać oferty wybranych banków na pierwszej pozycji, by zgarnąć prowizję za ich polecenie. Rankingowe oferty mogą celowo zatajać istotne szczegóły, co może dać złudne wrażenie świetnych warunków zaciągnięcia kredytu lub pożyczki. Naiwni kredytobiorcy, którzy celowo są wprowadzani w błąd, mogą wpędzić się w poważne problemy finansowe. By uniknąć takich nieprzyjemności, warto używać porównywarki, która przedstawia warunki każdej umowy w zrozumiały i obiektywny sposób.

Jak używać porównywarki kredytów gotówkowych?

Używanie porównywarki kredytów jest proste i nie wymaga dużo czasu, dzięki czemu ułatwia życie potencjalnym klientom. By znaleźć najlepiej dopasowany pod indywidualne wymagania kredyt, wystarczy wpisać w okienka kwotę, którą chcemy pożyczyć i okres kredytowania. Dodatkowym udogodnieniem jest wybór rodzaju rat, które mogą być równe lub malejące przez okres spłaty. Przed obliczeniem składki, warto wybrać bank, z którego aktualnie się korzysta z racji tego, że oferty dla stałych klientów mogą być korzystniejsze. Pozostałe opcje można zaznaczyć w celu wzięcia kredytu bez zaświadczeń, bez zgody małżonka, bez ubezpieczeń lub zabezpieczeń. Po wygenerowaniu wyników, widoczna będzie wysokość raty, prowizja, RRSO i oprocentowanie. Propozycję z poszczególnych banków będą ułożone od najtańszej do najdroższej raty. 

Podsumowanie:

Porównywarka kredytów gotówkowych to specjalistyczne i proste narzędzie, które pozwala w bezpieczny sposób wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jej największe atuty to oszczędność czasu, ogólnodostępność, znalezienie odpowiedniej oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb, dostęp do fachowej wiedzy i obiektywizm.