szczęśliwy związek

Miłość i szczęście to dwa pojęcia, które każdy z nas rozumie nieco inaczej. Przede wszystkim ogromne znaczenie ma to, co wynieśliśmy z domu. Jednak w dużej mierze na to, by stworzyć dobry związek i być w nim szczęśliwym, mamy wpływ my. Potrzeba nie tylko miłości, ale też wiele pracy, by odnieść w tym zakresie sukces. Podpowiadamy, co zrobić, aby związek był udany.

Jak stworzyć szczęśliwy związek?

Gdy zakochujemy się w drugiej osobie, przepełnia nas miłość, szczęście i cały świat widzimy w różowych barwach. Nikt i nic nie jest w stanie wpłynąć negatywnie na poczucie euforii. Jednak takie pierwotne zauroczenie z czasem mija. Co zrobić, by codzienność z drugą osobą była wciąż pełna kolorów? Jak nie dopuścić do tego, by miłość zmalała? Wiele cennych wskazówek, co robić, aby związek był udany podpowiada planetawenus.pl, między innymi zwracając uwagę na to, że w relacji bardzo ważna jest rozmowa.

Wydawałoby się, że to oczywiste, ale tak nie jest. Wiele par trafia na terapię, ponieważ nie potrafią ze sobą rozmawiać. Znacznie łatwiej, gdy pojawia się kryzysowa sytuacja, jest się obrazić, niż podjąć dialog. Jak zbudować szczęśliwy związek? Przede wszystkim opierając go na solidnym fundamencie, jakim jest umiejętność rozmawiania. Ale nie tylko o sprawach błahych, ale też – a może przede wszystkim – o tych, które są kością niezgody. Ciche dni niszczą relację, a u tak wielu par wciąż są codziennością. Gdy bliska osoba rani, najłatwiej jest się obrazić. Karanie milczeniem jest okrutne. Podczas niemych godzin u obojga partnerów kumulują się wszelkie niewypowiedziane żale. Negatywne emocje, takie jak złość, niechęć, wrogość zaczynają narastać. To nie pozostaje bez echa, nawet gdy dojdzie do pogodzenia. Relacja na tym cierpi.

Jak więc stworzyć trwały i szczęśliwy związek małżeński? Przede wszystkim rozmawiając na co dzień o tym, co boli. Nie na zasadzie ataku. Chodzi o to, by móc sobie powiedzieć wszystko. Być dla siebie przyjacielem.

Jak być szczęśliwym w związku?

Związek, nawet ten udany, może okazać się więzieniem. Owszem, wspólne życie wymaga poświęceń, ale warto wiedzieć, że nie może być to jednostronne. Aby relacja satysfakcjonowała obie strony, kompromisy muszą dotyczyć obojga. Elastycznością w planowaniu wspólnego życia muszą wykazywać się wszyscy zainteresowani. Jeśli tylko się daje, ale nie bierze, można mieć poczucie krzywdy.

Szczęśliwy związek to musi być połączenie dwóch wolnych osób w jedną. Nawet jeśli nie widzi się świata poza żoną lub mężem, nie powinno się poświęcać jej w zupełności lub co gorsza – oczekiwać w tym wzajemności. Warto mieć swoje wspólne, ale i osobne pasje. Trzeba czasem za sobą nieco zatęsknić, by żar się tlił.

Porady dla zakochanych

Ile par, tyle recept na wspólne, zgodne i szczęśliwe życie. Jednak wiele ich łączy. Przede wszystkim, aby stworzyć zdrową relację, należy się szanować i być wobec siebie lojalnym. We wspólnym życiu konieczne jest, by być zawsze po tej samej stronie. Wspierać się.

Nie bez znaczenia dla miłości jest również romantyzm. Wiadomo, na początku związku jest bardzo cukierkowo. Z czasem wkrada się rutyna. Taka nuda może niszczyć związek. Partnerzy zawsze powinni okazywać sobie czułość. Ona wpleciona w codzienne czynności będzie działała cuda. Dzięki niej wzajemna fascynacja będzie się utrzymywać. Również ta cielesna, która także jest bardzo istotna dla związku.