szklane patery

Szklane patery są czymś oczywistym, elementem, który znaleźć można w zdecydowanej większości domów. Od wielu lat wykorzystywane były one w eleganckich domach, służąc przy podawaniu słodkich deserów. Potem stały się one towarem na tyle powszechnym, że zaczęły one gościć w domach zwykłych, “szarych” ludzi. To czego nie można im odmówić, to elegancja. Nawet tak drobny, niepozorny element potrafi sprawić, że podanie ciasta stanie się naprawdę wyjątkową okazją.

W domach i w restauracjach

Szklane patery nie wyszły z obiegu i nadal mają się całkiem dobrze. Często wykorzystywane są one w domach, w restauracjach, a nawet w cukierniach. gdzie ukrywa się pod nimi słodkie łakocie. Aczkolwiek, nie tylko ciasta i desery można wyeksponować przy pomocy szklanych pater, ale również owoce.

Warto również spojrzeć na te elementy z nieco bardziej praktycznej strony, pomijając nieco względy estetyczne. Patery z osłonką są dobre, jeżeli ktoś nie chce, aby niepowołane szkodniki (np. mrówki) przedostały się do jedzenia. Warto również zaznaczyć, że tego typu funkcjonalne dekoracje do wnętrz, pomagają również przedłużyć trwałość schowanych pod nimi produktów spożywczych.

Gdzie można spotkać patery szklane? Nawet podczas przyjęć weselnych. Wiele firm, które organizuje tzw. candy bary, wykorzystuje je po to, aby stworzyć piękne stoły ze słodkościami. W końcu każdy jest świadom tego, że je się nie tylko żołądkiem. Ludzie zwracają również uwagę na walory estetyczne, podziwiają piękne dekoracje, jakich na takim stole nie powinno zabraknąć.

Dekoracje i nie tylko na paterach

Mając na myśli szklane patery, należy uwzględnić również ich inne wykorzystanie, jak np. wykonanie dekoracji. Tak, w głównym założeniu mają one stać się pomocą przy ekspozycji słodkich deserów, owoców, ale czy ktoś powiedział, że w tym względzie należy się ograniczać. Oczywiście, że nie!

Patery szklane można wykorzystać na kilka sposobów. A oto lista ciekawych propozycji:

  • misa na drobiazgi – ileż to razy człowiek szukał w przedpokoju kluczy do domu/auta? Szklana patera w końcu sprawi, że wszystko zawsze znajdzie się w pożądanym miejscu.
  • pojemnik na biżuterię i zegarki – nawet panowie chętnie będą wykorzystywać to miejsce do przechowywania swoich cennych drobiazgów.
  • świecznik – wystarczy tylko w środku umieścić kilka ozdobnych świeczek, np. tealightów. Aczkolwiek, nie można zapomnieć o tym, żeby podczas palenia świeczek, nie zakrywać ich. Szkło może okazać się nieodporne na wysokie temperatury i może pęknąć, rozpryskując drobiny szkła dookoła.