marynarka męska

Marynarka jest jednym z najważniejszych elementów w garderobie każdego mężczyzny. Idealnie skrojona może być podstawą każdego, zarówno eleganckiego, jak i casualowego stroju. Niemal każdego sezonu w propozycjach projektantów pojawiają się nowe rozwiązania. Bez problemu każdy mężczyzna wybierze marynarkę, które idealnie spełni wszystkie jego oczekiwania i potrzeby. Odpowiednią marynarkę dla siebie znajdą zarówno panowie, którzy są wierni klasyce, jak i ci, którzy lubią podążać za trendami.

Jakie marynarki męskie można kupić?

Męskie marynarki można dzielić według bardzo różnych kryteriów. Jednym z tych najczęściej spotykanych jest podział marynarek według zapięcia. Stosując to kryterium, wyróżnia się marynarki jednorzędowe i dwurzędowe. Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się te pierwsze. Obecnie ona rodzaje marynarek można uznać za równie popularne. Marynarki są bardzo zróżnicowane pod kątem użytych do ich wykonania materiałów. Marynarki uszyte z takich, jak wełna, kord, sztruks czy tweed są dość ciepłe i bardziej odpowiednie do noszenia w sezonie jesienno-zimowym. Wiosną i latem bardziej komfortowe będą marynarki uszyte z lnu, wiskozy czy bawełny.

Na co zwrócić uwagę, kupując marynarkę?

Idealna marynarka powinna leżeć perfekcyjnie. Na plecach i ramionach nie mogą tworzyć się żadne fałdy. Prawidłowa długość idealnej marynarka powinna dzielić sylwetkę na pół. A więc w przypadku mężczyzny mającego 180 cm wzrostu, marynarka powinna mieć 90 cm długości. Klapy marynarki nie mogą być zbyt wąskie, a ich szerokość powinna być dopasowana do typu sylwetki. Ponadto nie powinny one odstawać od klatki piersiowej. Mężczyźni, których interesują nie tylko klasyczne czarne, granatowe czy grafitowe marynarki naprawdę wysokiej jakości, powinni przyjrzeć się bliżej ofercie przygotowanej przez https://sklep.dastan.pl. Szeroki wybór, wysoka jakość i atrakcyjne ceny to cechy charakteryzujące ofertę sklepu.

Trudno wyobrazić sobie męską szafę bez marynarki. To element garderoby, po który panowie sięgają nie tylko w przypadku oficjalnych okazji. Wielość modeli sprawia, że bez trudu można znaleźć marynarki odpowiednie również na co dzień, zastępując nimi sweter czy lekką kurtkę. Można nosić je o każdej porze roku, a właściwy materiał sprawia, że sprawdzają się nawet wtedy, kiedy na dworze jest naprawdę ciepło. Kupując marynarkę, warto pamiętać, aby postawić na tą naprawdę dobrej jakości.