porcelana

Porcelana jest piękna, ponadczasowa i bez wątpienia ekskluzywna. Jednak używana na co dzień czasem ulega zniszczeniu. Na szczęście istnieją rozwiązania na naprawienie zniszczonej porcelany i przywrócenie jej świetności. Sprawdź!

Jak słoń w składzie porcelany… 

Z pewnością znasz to powodzenie… Nie będziemy się rozwodzić nad jego znaczeniem, ważna jest tu inna kwestia. Zestawienie porcelany ze słoniem, który jak wiadomo jest ogromny, sprawia, że porcelana przy nim wydaje się jeszcze bardziej delikatna. Bo mimo że porcelana jest wytwarzana w profesjonalny sposób, to nie zmienia faktu, że jest krucha. 

Na targach staroci spotkać można przepiękne zestawy czy pojedyncze porcelanowe filiżanki w bardzo niskich cenach. Często te naczynia mają za sobą bogatą historię, z pewnością gościły w niejednym domu, przechodziły z pokolenia na pokolenie. A jak wiadomo, czas i użytkowanie robi swoje, dlatego takie naczynia mogą być ukruszone czy klejone już wcześniej, a to znacznie obniża ich wartość. 

Jeśli zdecydujesz się na zakup nowej porcelany w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego online lub stacjonarnie, również powinieneś liczyć się z tym, że poszczególne elementy mogą się zniszczyć. Wystarczy chwila nieuwagi, a Twoja ulubiona filiżanka straci uszko. Co wtedy? 

Skuteczne metody naprawiania porcelany

Jeśli porcelana ukruszy się, użyj kleju epoksydowego. Nałóż go na powierzchnię naczynia, po czym starannie doklej odłamany fragment. Dokładnie dociśnij, a nadmiar kleju usuń i wygładź, aby uniknąć nieestetycznych grudek. Pozostaw do wyschnięcia. Tak sklejona porcelana nie będzie przepuszczać cieczy, dlatego w dalszym ciągu możesz jej używać. 

Jak myć porcelanę? 

Dzisiejszy świat niesie ze sobą wiele dobrego. Technologia pozwoliła na stworzenie zbawiennych urządzeń, jakim są… zmywarki do naczyń. Nowoczesna porcelana, jaką możesz kupić w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego online jest przystosowana do trybu życia większości z nas. Żyjemy w pośpiechu, więc cenna jest każda chwila. Współczesne serwisy porcelanowe możesz z powodzeniem myć w zmywarce. Pamiętaj jednak o ostrożności. Zadbaj o to, by naczynia nie stykały się ze sobą ani ze sztućcami zarówno podczas mycia, jak i podczas suszenia. Susząc warto ułożyć porcelanę na miękkiej ściereczce, dbając o zachowanie odstępów między poszczególnymi elementami. 

Jak przechowywać porcelanę? 

Zdarza się, że przez nieuwagę coś spada na podłogę. Może masz dzieci, które uwielbiają psocić, albo kota, który chodzi swoimi ścieżkami i właśnie obrał sobie drogę przez półkę, na której stoi zastawa porcelanowa… Jeśli chcesz uniknąć stłuczenia porcelany, przechowuj ją w zamkniętej szafce. Możesz schować ją do kredensu lub wyeksponować w oszklonej witrynie. Dzięki temu porcelana będzie nie tylko bezpieczna, ale dodatkowo będzie się mniej kurzyć.