praca

Zawód kosmetyczki to ścieżka kariery, którą bardzo chętnie wybiera wiele młodych kobiet. Co roku tysiące Polek kończy szkoły policealne, które kształcą w tym kierunku –  a pracodawcy z sektora beauty&SPA czekają, by móc zatrudnić najzdolniejsze z nich. Jak najefektywniej szukać dobrej pracownicy na stanowisko kosmetyczki?

Najwięcej pracy jest w dużych miastach

Zarówno początkująca, jak i doświadczona kosmetyczka wie, że najszybciej znajdzie pracę w mieście wojewódzkim. Stolice Małopolski i Mazowsza są metropoliami, w których na kosmetyczkę czeka dobra i stabilna praca. Kraków daje w tym względzie duże możliwości rozwoju – pracodawcy są świadomi tego potencjału, dlatego przenoszą procesy rekrutacyjne do Internetu, gdzie starają się pozyskać najlepsze kandydatki do swoich gabinetów i prestiżowych centrów SPA. Miejscem, gdzie pracodawca szybko i sprawnie może zyskać uwagę setek kosmetyczek poszukujących pracy jest np. portal pl.jobimi.com – ogłoszenie o wolnym wakacie spotyka się tam z bardzo dużym odzewem potencjalnych chętnych.

Zdecydowana większość pracodawców wymaga, aby rekrutowana osoba posiadała dyplom ukończonej szkoły kosmetycznej oraz odbyte praktyki. Kosmetyczka to odpowiedzialny zawód, w którym kompetencje odgrywają szczególną rolę – wiele specjalistek z tej dziedziny stale poszerza swoje umiejętności na dodatkowych szkoleniach i kursach. W ogłoszeniu warto umieścić szczegółowe wytyczne co do oczekiwań wobec potencjalnych kandydatek, jak również wymienić benefity płynące z pracy w firmie – czyni to proces rekrutacji dużo bardziej sprawnym.

Jak szukać pracownika na stanowisko kosmetyczki?

Wiele salonów poszukujących dobrego pracownika decyduje się na rekrutację online. Jest to mądry kierunek, ponieważ pozwala na dotarcie z ogłoszeniem nie tylko do osób z miasta, ale również z całej Polski. Dobra kosmetyczka jest na wagę złota – przyciągnie do salonu wielu nowych, zadowolonych klientów. Jednym z lepszych miejsc na poszukiwanie kosmetyczki lub kosmetologa do gabinetu jest portal z ogłoszeniami hitpraca.pl – w ten sposób łatwo można nawiązać kontakt z potencjalnymi kandydatkami do pracy i sprawnie przeprowadzić proces rekrutacyjny.

Dolnoślązaczki, podobnie jak ich koleżanki z Małopolski, szukają ofert pracy w sieci, co jest dla pracodawców z branży beauty dużym ułatwieniem. Dla młodej Polki po szkole kosmetycznej etat w prestiżowym centrum SPA to często wymarzona praca. Wrocław oferuje spełnienie tych marzeń – to tutaj swoje placówki mają największe sieci instytutów urody, których oferty pracy przyciągają tysiące aplikacji. Potencjalny pracodawca jest więc w stanie wybrać na wolne miejsce odpowiednią osobę spośród wielu kandydatek.