bluzy damskie

Świat mody zmienia się i ewoluuje. Są w nim jednak pewne elementy ponadczasowe, które stale odpowiadają na najnowsze trendy. Takimi częściami garderoby są bluzy damskie, noszone zarówno przez nastolatki, jak i dorosłe kobiety. Z czym nosić bluzy damskie i jakie są najmodniejsze kroje?

Bluzy damskie z kapturem czy bez?

Bluzy kojarzymy często ze stylem raczej luźnym, sportowym. Bluzy nosimy zimą, jesienią lub okazjonalnie – na siłownię czy spacer. Często w tym kontekście myślimy o bluzach z kapturem, jednak nie tylko je możemy znaleźć w różnego rodzaju katalogach mody.

Bluzy z kapturem są z pewnością wygodne i chronią przed wiatrem. Jednak równie częstym rozwiązaniem jest kołnierz doszyty do bluzy, lub innego rodzaju elementy, które sprawiają, że nasza stylizacja jest ponadczasowa.

O tym, w jaki sposób i do czego można nosić bluzy, przeczytasz poniżej. Warto mieć świadomość, że obecnie w modzie niemal wszystko jest dozwolone, dobrze jest jednak znać zasady, które pomogą dobrać elementy tak, aby razem wyglądały efektownie. Pomysły na stylizacje z e-szafa.pl są dobrą okazją ku temu, aby poeksperymentować ze stylem. Być może odkryjesz, że ubrania, które masz w szafie zyskają drugie życie?

Jak nosić bluzy damskie ze spodniami?

Bluzy damskie mogą prezentować styl sportowy i jest to skojarzenie jak najbardziej trafne. Bluzy z kapturem idealnie nadadzą się do dresów lub legginsów, zwłaszcza przełamujących stylistykę kolorystyczną góry. Jednak bluzy można łączyć także z dżinsami, oraz nieco bardziej eleganckimi spodniami.

Czy więc jest możliwe założenie bluzy do garniturowych spodni? Odpowiedź brzmi: to zależy, warto jednak wskazać, że łączenie kontrastów i pozornych przeciwieństw jest trickiem, który w modzie wychodzi bardzo dobrze. Jeśli znajdziemy bluzę damską wykonaną z dobrego materiału, w wersji oversize, w podobnej kolorystyce, co eleganckie spodnie, efekt może być oszałamiający!

Pamiętajmy też, że bluzy damskie to nie tylko stylizacje w rodzaju oversize. Bluzy to także rodzaj puloweru najczęściej z wełnianej dzianiny, który ze stylizacją biurową wyglądać będzie świetnie.

Czy można nosić bluzy damskie ze spódnicą?

Bluzy z kapturem i spódnica? Jak najbardziej! Noszenie tego zestawu jest jednym najpowszechniej stosowanych sposobów, aby wyglądać oryginalnie i stylowo. Bluzy, zarówno z kapturem, jak i bez, idealnie nadadzą się do spódnic w szkocką kratę, ale także ołówkowych, prostych krojów i spódnic do kostek. Do każdej z tych rodzajów spódnicy, bluza będzie wyglądać świetnie.

Warto jednak uważać, jeśli chcemy dobrać bluzę do spódnicy koronkowej lub z falbanami. Taki zabieg może się udać, trzeba jednak mieć naprawdę niezachwiane wyczucie stylu i odpowiednio dobrać kolory i krój, aby nie uzyskać karykaturalnego efektu. Jeśli więc nie czujesz się pewnie w eksperymentach, warto postawić na nieco bardziej klasyczne rozwiązania.

Bluzy, zwłaszcza rozpinane, to także dobre urozmaicenie sukienek różnego rodzaju. Warto nieco poeksperymentować w ramach zdrowego rozsądku – bluza damska to bardzo ciekawy i modny element garderoby.