Skup samochodów Gdynia

Sprzedaż starego samochodu używanego to dla wielu osób ogromne przedsięwzięcie, które pod względem złożoności przerasta niejednego z nas. Warto jednak podkreślić, że nieużywane auto traci na wartości, a jego sprzedaż może w całkiem przyzwoity sposób podreperować nasz budżet domowy. Poniżej pokazujemy, jak w łatwy i przyjemny sposób sprzedać używane auto.

Jak przygotować ogłoszenie sprzedaży samochodu?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na sprzedaż samochodu jest wystawienie go na popularny serwis, który skupia oferty wszystkich dostępnych aut używanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiększyć swoje szanse i wystawić nasz używany pojazd na każdym z tych portali. O czym należy pamiętać, tworząc ogłoszenie sprzedaży samochodu? Przede wszystkim ustalmy jego cenę. Łatwo oszacujemy potencjalną wartość naszego samochodu, porównując inne oferty sprzedaży tego samego modelu w podobnym stanie. Pod uwagę weźmy przebieg, wiek samochodu oraz jego wyposażenie. Chwila cierpliwości pozwoli nam znaleźć całkiem sporo ofert tego samego modelu, które mogą stanowić doskonały punkt wyjścia do ustalenia uczciwej ceny. Podczas przygotowania oferty sprzedaży kierujmy się przede wszystkim prawdomównością. Nie ma sensu tworzenia zakłamanego obrazu naszego pojazdu. Wszystkie nieścisłości wyjdą na jaw błyskawicznie, a w skrajnych przypadkach niezgodność opisu oferty ze stanem faktycznym może być podstawą do poniesienia konsekwencji prawnych.

Sprzedaż używanego pojazdu w skupie

Jeśli chcemy pozbyć się naszego samochodu bez dodatkowych formalności związanych z tworzeniem ogłoszenia i dyskusjami z potencjalnymi kupcami, pojazd możemy oddać do skupu samochodów używanych. To bardzo wygodne rozwiązanie, które ogranicza trudności ze sprzedażą samochodu praktycznie do minimum. Skupy samochodowe załatwiają wszelkie formalności w ciągu chwili, a co więcej, oferują płatność za samochód od ręki, często gotówką. W niektórych skupach, takich jak AUTO-BART Skup Aut Gdynia pracownicy nieodpłatnie przyjeżdżają po samochód jeszcze tego samego dnia i wyceniają pojazd. Dla wielu osób załatwienie sprawy w tak szybkim tempie jest priorytetem. Pracownicy skupu zajmą się wszelkimi formalnościami związanymi z odbieraniem telefonów od klientów czy pokazywaniem pojazdu podczas prezentacji. Nam pozostaje jedynie wypełnić formularz lub skontaktować się telefonicznie ze skupem.

Auta używane

Formalności prawne

Należy pamiętać również o kwestiach związanych z formalnościami natury prawnej, których musimy dopilnować, pozbywając się samochodu. Bezpośrednio po sprzedaży pojazdu powinniśmy zgłosić się do wydziału komunikacji, w celu zgłoszenia zbycia samochodu. To czynność obowiązkowa, której dopełnić musimy niezwłocznie. Kolejną formalnością jest poinformowanie ubezpieczyciela o zbyciu samochodu. Dzięki temu nie będzie on nas obarczać kosztami przedłużenia ubezpieczenia, a zwróci się bezpośrednio do nowego nabywcy. Ostatnia formalność jest związana bezpośrednio z osobami, które sprzedają pojazd, kupiony nie dawniej, niż 6 miesięcy przed datą sprzedaży. Takie osoby muszą rozliczyć PIT i odprowadzić podatek, jeżeli kwota sprzedaży jest wyższa niż wcześniejsza kwota zakupu pojazdu.