perfum

Pachną jak drogie perfumy, a kosztują ułamek ich ceny. Zamienniki perfum nie mają specjalnie dla nich projektowanych butelek, nie reklamują ich gwiazdy kina i sportu, często nie trafiają na półki drogich sklepów. Są jednak trwałe, a ich zapach potrafi oczarować zmysły tak samo, jak oryginały, którymi były inspirowane. Sprawdziliśmy, po czym poznać dobre lane perfumy.

Czy lane perfumy pachną tak samo, jak oryginały?

Zamienniki perfum składem mocno przypominają oryginały, którymi były inspirowane, jednak nigdy nie jest to kopia 1:1. Gdyby tak było, mówilibyśmy o podróbkach, a to akurat jest nielegalne. Natomiast odpowiedniki perfum opierają się na tej samej głównej nucie zapachowej, ale dzięki innym dodatkom do perfum skład i zapach nigdy nie są identyczne. Czasem jednak są tak bardzo podobne, że tylko osoba z dużym doświadczeniem jest w stanie wychwycić aromatyczne niuanse.

Dla osoby, która po prostu lubi ładnie pachnieć, lane perfumy niczym nie różnią się od oryginałów. To między innymi dlatego odpowiedniki perfum cieszą się tak dużym powodzeniem. Drugim argumentem przemawiającym za ich kupnem jest stosunkowo niska cena.

Jak długo pachną zamienniki perfum?

Oryginalne perfumy potrafią pachnieć nawet kilkadziesiąt godzin i dłużej. Podobnie zamienniki perfum mogą pachnieć bardzo długo. Nie jest prawdą, że tanie zamienniki perfum są tanie, bo ich zapach utrzymuje się zaledwie kilka godzin. Wszystko zależy od tego, jaki utrwalacz został użyty do produkcji lanych perfum. W przypadku użycia dobrej jakości komponentów można cieszyć się zapachem zamienników oryginalnych perfum przez cały dzień.

Czy warto sugerować się ceną zamienników perfum?

Tanie zamienniki perfum są lubiane przede wszystkim za to, że są… tanie. Jednak ta „taniość” też powinna mieć pewne ramy. Jeśli kupimy perfumy za kilka złotych, nie powinniśmy się spodziewać, że ich zapach utrzyma się przez cały dzień.

Natomiast lane perfumy, które kosztują kilkadziesiąt złotych, są już warte uwagi. Trzeba bowiem pamiętać, że cena tanich perfum w dużej mierze bierze się z redukcji kosztów produkcji i promocji. W przypadku oryginalnych perfum można je rozpoznać już po butelce. Natomiast zamienniki perfum są na ogół wlewane do takich samych butelek i dopiero po nazwie można dociec, jakim oryginalnym zapachem były inspirowane.

Źródło: https://euforiazapachu.pl