srebrna obrączka

Jak mówią, pierścionek to najważniejsza biżuteria, jaką masz. To symbol waszej miłości i wzajemnego zaangażowania. Mądrą decyzją jest więc zainwestować w ten prezent i sprawić, by wszystko się urzeczywistniło. Ale jeśli chodzi o wybór idealnego pierścionka dla siebie, może to być trudne. W końcu jest tak wiele opcji! Dlatego zebraliśmy kilka wskazówek dotyczących zakupu srebrnego pierścionka, które pomogą Ci znaleźć idealny pierścionek dla Twojej partnerki na tę wyjątkową okazję.

Czy srebrno nadaje się na obrączkę ślubną?

Srebrne pierścionki są często pomijane, ponieważ nie są tak drogie jak złote lub platynowe. Jednak srebrne pierścionki mogą być równie piękne i eleganckie. Oferta srebrnych obrączek jest szeroka a różnorodność stylów wykonania obrączek ślubnych sprawia, że zyskują one na popularności. 

Pierścionki są często wykonane ze srebra, które jest rodzajem metalu zawierającego 92,5% czystego srebra i 7,5% innych metali, takich jak miedź lub nikiel. Pozostałe 7,5% pomaga zapewnić, że pierścień nie zmatowieje ani nie stanie się czarny z czasem. Czyste srebro może to zrobić, gdy zostanie wystawione na działanie czynników zewnętrznych. 

Jaki kamień wybrać do srebrnej obrączki?

Pierścionki występują w wielu różnych stylach, kolorach i materiałach. Jednym z coraz bardziej popularnych rodzajów pierścionków są pierścionki srebrne z cyrkoniami. Te pierścionki to świetna opcja dla tych, którzy chcą mieć pierścionek, który ma połysk i wygląd srebra, ale nie chcą wydawać pieniędzy na drogi pierścionek.

Wybór obrączki jest trudnym zadaniem, ale przy odpowiednim przygotowaniu może być mniej stresujący. Ważną rzeczą do rozważenia jest rodzaj diamentu, który będzie elementem biżuterii. Diamenty są często wybieraną opcją, ponieważ zawsze wyglądają ozdobnie i elegancko. Jeśli jednak nie lubisz diamentów i masz ograniczony budżet istnieją inne opcje, takie jak np. pierścionki z cyrkoniami lub innymi kamieniami.

Na co zwrócić uwagę wybierając pierścionek?

Wybór odpowiedniego pierścionka może być przytłaczającym procesem. Jest tak wiele opcji i możliwości, że czasami łatwo przeoczyć ważne kwestie podczas dokonywania wyboru obrączki. Jest jednak kilka ważnych elementów, których nie należy pominąć podczas kupowania srebrnej biżuterii.

Kupując srebrną obrączkę, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, chcesz się upewnić, że pierścionek jest wykonany ze srebra odpowiedniej próby. Jakość pierścionka będzie zależeć od rodzaju metalu, z którego jest wykonany. Przed zakupem sprawdź, co kupujesz, aby dokładnie wiedzieć –  co otrzymujesz. Optymalnym wyborem jest srebrny pierścionek próby 925. Srebro próby 925 ma piękny, jasny i błyszczący wygląd, dzięki czemu idealnie nadaje się na biżuterię. Połysk i blask srebra próby 925 sprawiają, że jest ono również pożądane dla wielu innych rodzajów produktów, takich jak sztućce, przedmioty dekoracyjne, sprzęt medyczny i nie tylko. Jest to próba srebra, która jest wytrzymała i idealnie sprawdza się przy wyrobie biżuterii, w tym obrączek. 

Niezwykle ważnym aspektem przy wyborze obrączki jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Za ciasna obrączka będzie powodowała ucisk, a zbyt duży rozmiar może powodować łatwe zsunięcie się z palca pierścionka, a co za tym idzie możliwe zgubienie biżuterii. Rozmiar pierścionka można określić na kilka sposobów. Jednym z najlepszych sposobów jest zmierzenie obwodu palca za pomocą sznurka lub paska papieru, a następnie porównanie go z tabelą z tyłu dowolnego pudełka na pierścionki. Najlepiej sprawdzić dokładne informacje na stronie producenta obrączki lub przymierzyć obrączki podczas wizyty u jubilera. 

Następnie należy zdecydować, jaki styl obrączki cię interesuje – tradycyjny czy nowoczesny.

Srebrna obrączka – dlaczego warto?

Srebrne pierścionki zyskują na popularności na tle innych tworzyw. Powodem jest, to, że są idealnym połączeniem wytrzymałości materiału, elegancji oraz ceny niższej na tle innych tworzyw. Warto również zauważyć, że srebro jest hipoalergiczne i nie powoduje reakcji skórnych, takich jak białe złoto lub platyna.

Srebrna obrączka jest świetną alternatywą dla złotych lub platynowych pierścionków, ponieważ są znacznie tańsze i nadal wyglądają naprawdę ładnie.  Srebro jest bardziej przystępne cenowo niż złoto lub platyna, dzięki czemu możesz uzyskać ładniej wyglądający pierścionek bez wydawania tak dużej ilości pieniędzy. 

Ten szlachetny metal ma również kilka wyjątkowych zalet, które sprawiają, że jest pożądanym surowcem na obrączki ślubne. Nie rysuje się tak łatwo jak inne metale i nie matowieje tak szybko. Ponadto srebro cechuje wyjątkowy połysk oraz szczególna trwałość i wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Obrączka z pewnością nie będzie wyglądać na zniszczoną i będzie się wspaniale prezentowała.

Czy srebrny pierścionek jest lepszy niż złoty?

Wybór obrączki ślubnej jest wyzwaniem. W końcu jest to biżuteria, którą będziemy nosić do końca życia. Warto rozważyć wszystkie alternatywy i zastanowić się, jakie mamy oczekiwania i budżet. 

Zdania odnośnie wyboru srebrnych obrączek mogą być podzielone. Niektórzy uważają, że srebrne obrączki nie są tak sentymentalne jak złote. Często postrzegane są również jako tańsza alternatywa dla złotych, co nie zawsze jest odbierane pozytywnie.

Srebro jako metal ma jednak wiele zalet. Srebrne obrączki ślubne to świetna alternatywa dla złotych pierścionków. Są tańsze, trwalsze i lepiej prezentują się w niektórych odcieniach skóry. Krótko mówiąc, srebrne pierścionki to świetny wybór dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, nie rezygnując przy tym z jakości. Bogata oferta jubilerska pozwala na znalezienie modelu, które z pewnością sprosta naszym oczekiwaniom.