zakochana dziewczyna

Co oznacza bycie zakochanym? W jaki sposób to rozpoznać? Jak zachowuje się zakochana dziewczyna i jakie symptomy o tym świadczą? Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę!

Co oznacza bycie zakochaną?

Miłość to skomplikowane uczucie, choć między nim a byciem zakochanym jest sporo różnic. Po pierwsze w przypadku miłości, utożsamiamy ją z czymś bardziej dojrzałym i stabilnym, co zdążyło się rozwinąć z biegiem czasu i relacji. Zakochanie to coś zupełnie innego – to początkowa faza fascynacją drugiej osoby. Czujemy z nią emocjonalną więź i jednocześnie nasze ciało zaczyna wytwarzać większą liczbę hormonów, pobudzając nas. To stan emocjonalny, który po pewnym czasie może zniknąć lub zmienić się z bardziej dojrzałą miłość.

Jakie są oznaki zakochania?

Z pewnością każdy z nas był kiedyś zakochany i niezależnie od wieku, pierwsze symptomy zazwyczaj wyglądają tak samo u każdego. Pojawiają się motylki w brzuchu, czyli uczucie, jakby nasze wnętrze się całe kotłowało. Dodatkowo mamy wrażenie lekkości, pojawiają się obsesyjne i natarczywe myśli o obiekcie naszych westchnień, brak apetytu, problemy z logicznym myśleniem i skupieniem, a także bezsenność. O niczym innym nie myślimy, jak tylko o kolejnym spotkaniu z ukochaną osobą i wbrew pozorom doświadczają tego zarówno kobiety, jak i mężczyźni, choć to w przypadku pań, symptomy te zazwyczaj są intensywniejsze.

Jak rozpoznać, że dziewczyna jest zakochana?

Dobrze, symptomy zakochania już znamy, ale często nie widać się na pierwszy rzut oka. W jaki sposób więc je rozpoznać? Mogą to być naprawdę drobne sygnały, jak choćby zainteresowanie tym, jak spędziło się dzień, chęć pomocy, rozmowy. Nierzadko przy ukochanej osobie, dziewczyny chcą też wyglądać lepiej niż na co dzień. Na forach i w artykułach poradnikowych wiele pisze się o tym, na co powinno się zwracać uwagę, a to jakie znaki daje zakochana dziewczyna wyjaśnia również blog polowki.pl. Kobiety najczęściej zmieniają sposób komunikacji, może plątać się im język, bywa, że zaczyna coraz chętniej pojawiać się z drugą osobą w gronie znajomych. Jednym z bardziej widocznych znaków z pewnością jest zmniejszenie dystansu.

Mowa ciała a zakochanie

Jak zostało wspomniane, najistotniejszym widocznym symptomem zakochania u dziewczyny jest fakt, że zaczyna ona zmniejszać dystans względem osoby, w której jest zauroczona. Może objawiać się to łapaniem za rękę, czy nieunikaniem dotyku, pocałunkiem, a także utrzymywaniem kontaktu wzrokowego. Zakochana kobieta często nieświadomie pochyla się w stronę obiektu swoich uczuć w trakcie rozmowy. Jeżeli za każdym razem widzisz dziewczynę w nienagannym strony i idealnym makijażu, istnieje duża szansa, że stara się dobrze wyglądać właśnie dla ciebie. Poza tym może być to też widoczne poprzez wyraźną radość, jaką emanuje w trakcie rozmowy i przebywania w towarzystwie ukochanego.

Zakochanie a miłość

Jak zostało wspomniane, miłość i zakochanie to nie to samo. Zakochanie powiązane jest z produkcją hormonów, które nas pobudzają i sprawiają, że pojawiają się wyraźne fizyczne symptomy. Miłość to nie tylko uczucie, ale postawa wobec drugiej osoby. Jest dojrzalsza i oparta na takich wartościach, jak doświadczenie i zaufania. To nie emocja, a nasza własna decyzja. Zakochanie może przeminąć, ale miłość – taka prawdziwa i dojrzała – już nie. Nasz organizm w końcu uodporni się na działanie hormonów, ale wbrew twierdzeniom wielu osób, nie musi to oznaczać końca uczucia i związku, po prostu przechodzi ono zmianę.