Największą uwagę na ślubie przyciąga z reguły pani młoda. Zawsze stara się ona idealnie dopasować do siebie krój sukni. Na co trzeba zwrócić największą uwagę? Przede wszystkim ważna jest figura kobiety. Na tej podstawie można podkreślać wybrane swoje walory jednocześnie maskując niedoskonałości. Kolejną ważną kwestią jest odcień sukni adekwatnie do koloru swojej cery.

Suknie ślubne w salonie Bella Rossa

Krok I – figura

Przyszłe panny młode zwykle na początku wybierają w modelu sukni, który najbardziej im się podoba, przez co nie biorą pod uwagę czy akurat taki będzie jej pasować do budowy ciała. Niska kobieta o krągłych kształtach nie powinna zdecydować się na krój syrenki. Wysokim dziewczynom natomiast odradza się suknie empire. W wielu salonach sukien ślubnych, tak jak w bellarossa.pl przy ulicy Długiej 34 w Krakowie, można liczyć na pomoc w doborze fasonu sukni do sylwetki. Jednak na taką wizytę warto się wcześniej zapisać, np. pod numerem telefonu 12 632 41 45.

Figurę można określić m.in. poprzez klasyfikację Diora, który dzieli damską sylwetkę aż na 5 rodzajów:

  • litera A jest charakterystyczna dla szczupłych kobiet w talii, z małym biustem i szerokimi biodrami. Dół sukni najlepiej, aby maskował masywne uda. Warto podkreślić talię i szczupłe plecy.
  • litera H jest charakterystyczna dla kobiet z obfitym biustem, krągłymi biodrami i odstającym brzuchem. Suknia maskuje biodra i brzuch, a jednocześnie podkreśla biust.
  • litera X jest charakterystyczna dla kobiet z idealną proporcją bioder, biustu i ramion – talia osy. W tym przypadku niemal każda suknia będzie pasować idealnie.
  • litera Y jest charakterystyczna dla kobiet z szerokimi ramionami nieproporcjonalnymi do bioder. Najlepiej, aby kobieta o takiej sylwetce wybrała suknię z szerszym dołem i z zabudowaną górą.
  • litera I jest charakterystyczna dla kobiet o zbliżonej sylwetce do męskiej. Wyróżnikiem jest jeszcze drobny biust. Suknia tego typu powinna podkreślić szczupłe plecy i ramiona, a powiększyć np. biust.
Suknie ślubne dostępne w salonie Bella Rossa

Krok II – fason sukni

Moda nieustannie zmienia się, ale dobrze trzymać się ustalonego wcześniej schematu.

Litera A pasuje do kobiet, których figura przypomina kształt tej litery. Suknia tego kroju będzie również pasować do kobiety o sylwetce H. Podkreśli ona talię i zamaskuje masywne uda. Góra jest natomiast obcisła, a dół rozkloszowany. Mogą ją wybrać szczupłe kobiety oraz pulchniejsze.

Empire charakteryzuje się górną częścią odciętą już pod biustem oraz nieco spuszczonym dołem. Empire wydłuża sylwetkę, zatem jest polecany niskim osobom. Wysokie dziewczyny nie powinny decydować się na taki fason, jeśli ich partner jest niewiele wyższy wzrostem. Empire idealnie pasuje kobietom o sylwetce jabłka i przyszłym mamom, ponieważ zamaskuje brzuch, a podkreśli biust.

Syrenka to idealnie dopasowana suknia do sylwetki i rozszerza się w okolicach kolan. Ten model podkreśli wszelkie niedoskonałości w okolicach brzucha, ud albo bioder. Kobiety z figurą jabłka nie powinny decydować się na taki krój, jedynie klepsydry.

Princessa maskuje brzuch i uda, a także wyszczupla ramiona. Charakteryzuje się ona dopasowanym gorsetem i rozkloszowanym, tiulowym dołem. Jedynie niskie kobiety powinny uważać na ten model.

Prosta zgodnie z nazwą charakteryzuje się prostotą, brakiem rozszerzeń i charakterystycznego kształtu. Idealnie będzie pasować do kobiet z typem klepsydry i kielichem.

Szukasz swojej wymarzonej sukni ślubnej? Sprawdź kolekcje sukni ślubnych 2021 w salonie Bella Rossa i znajdź idealną suknię na ten wyjątkowy dzień!

Suknia ślubna w niebieskim kolorze z salonu w Krakowie

Krok III – kolor

Obecnie można wybierać spośród różnych kolorów, niekoniecznie trzeba stawiać na biel. Przy okazji należy uwzględnić również urodę kobiety. Dzielą się one na urodę ciepłą i chłodną. Poza tym można wyróżnić 4 grupy adekwatnie do pory roku.

Ciepły odcień cery, a do tego jasnobrązowe, niebieskie albo zielone oczy i blond/brązowe włosy z refleksami rudego są charakterystyczne dla urody typu wiosna. Do tego pasuje suknia w kolorze szampana, latte, pudrowego różu albo perły.

Lato to jasna i oliwkowa cera z piegami lub zaczerwienioną skórą. Oczy są natomiast w kolorze brązowym albo niebieskim, a włosy popielate, blond lub brązowe o chłodnym odcieniu. Polecane kolory sukni to ecru, kość słoniowa i diamond white.

Zima to najzimniejszy typ urody. To kobiety z jasną, porcelanową cerą i wyraźnymi niebieskimi/zielonymi oczami oraz brązowymi/czarnymi włosami. Do tego typu pasuje chłodna biel.

Typ jesienny to rude/kasztanowe włosy. Na brzoskwiniowej twarzy są piegi, a oczy zielone, bursztynowe lub brązowe. Najlepszymi kolorami sukni będzie szampan, kość słoniowa, wanilia, ecru i brzoskwinia.