sprzedaż ubrań

Każdy z nas co jakiś czas podczas porządków w szafie stwierdza, że znajduje się w niej wiele ubrań, których już nie potrzebuje. Powodów jest mnóstwo – ubrania są za małe, za duże lub zwyczajnie przestały nam się podobać. Z tego artykułu dowiesz się jak sprzedać wszystko to, co niepotrzebnie zalega w Twojej garderobie.

Jak skonstruować dobre ogłoszenie sprzedażowe?

Kluczem do sukcesu w zakresie sprzedaży jest słowo i obraz. Zdjęcia decydują o pierwszym wrażeniu wśród osób robiących zakupy w Internecie, dlatego warto poświęcić kilka minut na wykonanie zdjęć, które oddadzą rzeczywisty stan sprzedawanych ubrań. Zwróć uwagę na to, by na fotografiach uchwycić zalety i najciekawsze elementy spodni czy koszuli. Nie oznacza to jednak, że masz ukrywać wady, takie jak dziury czy zabrudzenia. W treści ogłoszenia zamieść informacje dotyczącego tego, czy sprzedawana rzeczy jest nowa, czy używana. Pamiętaj, by umieścić również informacje dotyczące:
– ceny (zaznaczy czy cena jest ostateczna, czy podlega ewentualnym negocjacjom),
– możliwych form wysyłki oraz ich ceny,
– rozmiaru (możesz podać również wymiary ubrania),
– producenta,
– dodatkowych elementów będących w zestawie (np. dodatkowe guziki, pasek),
– ewentualnych wad.

Twoje ogłoszenie nie musi być nudne. Kreatywność jest w cenie, dlatego nie bój się rymów, ciekawych porównań i niebanalnego słownictwa. Wystrzegaj się błędów ortograficznych, ponieważ zmniejszają one zaufanie wśród potencjalnych klientów. Zadbaj o to, by Twoja oferta miała atrakcyjny tytuł. To on przyciąga wzrok i w wielu przypadkach decyduje o tym, że potencjalny kupujący otworzy link dotyczący akurat Twojego ubrania.

Gdzie zamieszczać ogłoszenia?

W Internecie można znaleźć wiele stron umożliwiających zamieszczenia ogłoszenia związanego ze sprzedażą odzieży. Możesz umieścić je na lokalnych stronach internetowych, co umożliwi sprzedaż wśród mieszkańców Twojego miasta. Zainteresowane kupnem osoby będą mogły obejrzeć na żywo interesujące je rzeczy, co minimalizuje ryzyko niezadowolenia i ewentualnych nieporozumień. Informację o tym, że wyprzedajesz swoją garderobę, możesz umieścić również w swoich mediach społecznościowych. Być może ktoś z Twoich znajomych poszukuje spodni, sukienki czy kurtki w okazyjnej cenie. Jeśli chcesz dotrzeć do większej grupy odbiorców, skorzystaj z darmowych serwisów ogłoszeniowych, na których znajdują się ogłoszenia z całej Polski. Przykładem takiego serwisu jest Pokato.pl. Możesz zamieścić tam ogłoszenie związane z kategorią sprzedam ubrania używane i nowe, w której tysiące użytkowników codziennie zamieszają setki ofert kupna i sprzedaży nieużywanych ubrań. O treści ogłoszenia decydujesz samodzielnie. Musisz jedynie zaznaczyć czy sprzedawana rzeczy jest nowa, czy używana, jaki rodzaj ubrania oferujesz, jaka jest jego cena oraz w jakim mieście mieszkasz.

Co jeszcze możesz zrobić, by zwiększyć szansę na sprzedaż?

Aby Twoje ogłoszenie było atrakcyjne, przygotuj je w taki sposób, by podobało się ono Tobie, gdybyś to Ty był osobą zainteresowaną zakupem danej rzeczy. Zwróć uwagę na to, by w ogłoszeniu nie zabrakło istotnych informacji. Jeśli masz do sprzedania mnóstwo rzeczy, możesz sprzedawać je w pakietach. Posegreguj je według określonego klucza. Kryterium może być rozmiar odzieży, konkretny typ ubioru lub gotowe stylizacje. Aby uniknąć niepotrzebnych stresów, jako domyślną formę kontaktu podawaj adres e-mail, ponieważ podawanie numeru telefonu może wiązać się z telefonami przeszkadzającymi podczas pracy czy relaksu w domowym zaciszu.