wnętrze samochodu

Na nasze dobre samopoczucie i odpowiedni wizerunek wpływa lśniąca karoseria samochodu, ale tak naprawdę znacznie ważniejsze jest wnętrze pojazdu. Jeśli w aucie występują tłuste plamy i zalegają resztki jedzenia to jest to najwyższa pora, aby wziąć się za sprzątanie.

Od czego zacząć mycie wnętrza samochodu?

Zanim zdecydujemy się na czyszczenie wnętrza, powinniśmy najpierw dokładnie zaplanować wszystkie czynności i przygotować niezbędne narzędzia. Nie należy używać wyłącznie wody z mydłem czy innymi tanimi preparatami, ponieważ okazują się one nie tylko nieskuteczne, ale również mogą powodować mikrouszkodzenia czyszczonych elementów.

Najlepiej jest zacząć od odkurzania i warto do tego celu użyć specjalistycznego odkurzacza samochodowego. Bardzo dobrym rozwiązaniem są urządzenia bezprzewodowe, które świetnie sprawdzają się w sprzątaniu nawet najtrudniejszych zakamarków.

Czyszczenie wnętrza auta krok po kroku.

Oczywiście podstawą jest dokładne odkurzanie wnętrza pojazdu, rozpoczynając proces od półek i tapicerki, a na podłodze i dywanikach kończąc. Prace zdecydowanie ułatwiają różnego rodzaju wymienne końcówki, takie jak szczotka z miękkim włosiem czy końcówka do zbierania zabrudzeń i sierści.

W następnym etapie należy przejść do usuwania plam. Środki do mycia wnętrza samochodu należy dobrać pod względem materiału, z jakiego została wykonana tapicerka. Inne preparaty będą potrzebne do oczyszczania skóry, inne do weluru, a jeszcze inne do bawełny. Można oczywiście próbować domowych sposobów, ale zdecydowanie lepsze są specjalistyczne detergenty, które przeznaczone są właśnie do tapicerek samochodowych.

Na samym końcu zajmujemy się myciem szyb. Do tego celu używamy odpowiedniego preparatu oraz gąbki. Kiedy już to wykonamy, możemy przejść do czyszczenia wszystkich plastików wewnątrz auta. Tutaj również używany konkretnego detergentu oraz szmatki z mikrofibry.

Należy pamiętać o tym, aby nie pryskać środkiem bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię, tylko na szmatkę, którą będziemy przecierać poszczególne elementy w pojeździe. Dobrze jest postawić na środki posiadające właściwości antystatyczne, dzięki czemu wszystkie wyczyszczone powierzchnie pozostaną czyste znacznie dłużej.

Pielęgnowanie wnętrza auta – porady i wskazówki.

Jako właściciele samochodu powinniśmy wystrzegać się tanich preparatów, które zamiast zbierać zabrudzenia, mogą je rozsmarowywać. Należy unikać czyszczenia pedałów i kierownicy takimi środkami, ponieważ ze względów bezpieczeństwa nie powinny być one śliskie.

Na rynku można znaleźć również wysokiej klasy środki do mycia wnętrza samochodu All Purpose Cleaner, czyli takie, które nadają się do każdej powierzchni. Można za ich pomocą dokładnie umyć wszelkie plastiki oraz dokładnie wyczyścić tapicerkę.