koty panakota

Któż z nas, właścicieli kotów, nie stał nigdy przed problemem, który pojawiał się, gdy nasi pupile zaczęli dorastać i odczuli potrzebę ścierania pazurków? Ci, którzy zauważyli, że nawet młode kotki bardzo lubią wdrapywać się po naszych ubraniach, używając do tego pazurków jako swoistego stabilizatora, wiedzą, iż także pewnego dnia małe kotki chętnie rozpoczną wędrówkę po naszych meblach. Wybawieniem z tej sytuacji są kocie drapaki, które mogą skutecznie zabezpieczyć meble przed uszkodzeniem.

Czym tak właściwie są drapaki dla kota?

Na pierwszy rzut oka – zwłaszcza dla początkujących właścicieli i wielbicieli kotów – kocie drapaki zdają się być meblami, które kiedyś jakiś sprytny producent wymyślił po to, by w ten sposób wytworzyć sztuczny popyt (czyli nieprawdziwą potrzebę zakupu u klientów) i tym samym wyciągnąć od nas pieniądze. Zarzucani przecież jesteśmy mnóstwem gadżetów, feerią kolorów i form zabawek dla kotów, tysiącem odmian karmy i dlatego jesteśmy w stanie temu błędnemu wrażeniu ulec. Tymczasem drapaki dla kota to bardzo dobrze przemyślane, a jednocześnie proste w rozwiązaniu konstrukcyjnym kocie meble.

Kocie drapaki stworzono miedzy innymi po to, by na ich powierzchni mogła znaleźć ujście, naturalna dla rodziny kotowatych, chęć zdzierania (w naturze – ostrzenia) pazurów o chropowatą fakturę (w naturze – najczęściej kory drzew). Designerzy i producenci przyzwyczaili nas do tego, iż kocie drapaki to dość duże rozmiarami meble o przeróżnych kształtach. Kocie drapaki spotykane są zresztą w formach, zazwyczaj (delikatnie rzecz ujmując) nieprzystających w żadnym stopniu do wystroju wnętrza naszego salonu lub przedpokoju. Kto spędził wiele godzin przed laptopem oglądając oferty zoologicznych sklepów internetowych ten wie, jak trudno znaleźć kocie drapaki, które nie będą raziły konstrukcją a la budka dla ptaków drapieżnych i nie będą kolorami odbiegały od wystroju wnętrza mieszkania. Z racji sporych rozmiarów, klasyczne drapaki dla kota, nie są też mile widziane, w każdym pomieszczeniu wielkomiejskiego mieszkania. Stąd kocie drapaki stawiamy najczęściej – ku utrapieniu domowników – w większych salonach czy kuchniach.

Kocie drapaki nie zawsze muszą być uciążliwym meblem

Marka Panakota proponuje innowacyjne drapaki dla kota, w postaci maty, którą możemy zawiesić, przykleić lub zawiązać praktycznie wszędzie. Kocie drapaki z Panakoty mają prostą, nieskomplikowaną budowę, aczkolwiek nie są pozbawione estetyki. Kolorowe obszycia-bordery, wszyte dookoła powierzchni roboczej dla drapiącego zwierzaka, mogą występować w kilkunastu różnych deseniach i zestawach kolorystycznych. Mamy więc maty z obszyciem jednokolorowym, jak w modelach „Melanżowy sen Milorda” czy „ Złota brocha Baronowej” lub desenie kolorystyczne, zastosowane w seriach „Swojacy” lub „Z jakiej paki”.

Drapaki dla kota z Panakoty w centralnej części zbudowane są z maty, ze specjalnie przygotowanej agawy sizalowej. Nie dość, że w całości naturalne i nieuczulające, to dodatkowo maty takie są wysoce wytrzymałe na ścieranie. Drapaki dla kota z Panakoty można zawiesić na oparciu mebla tapicerowanego, nakleić za pomocą rzepów, dobrej niemieckiej produkcji lub okręcić je wokół kolumn stołów lub foteli.

Więcej informacji na temat mat do drapania dla kotów znajdziesz na stronie https://panakota.pl