meble drewniane

Urządzanie mieszkania wyzwala kreatywność i często jest ogromną przyjemnością. Niestety równie często daje się we znaki portfelowi i przysparza nerwów. A jak urządzić salon, by był funkcjonalny i piękny? Sprawdzimy, na co warto uważać, gdy urządzamy salon w bloku, a na co zwrócić uwagę, jeśli mamy przyjemność zajmować dom.

Jak urządzić salon? – wskazówki

Każdy remont wiąże się z pewnym nakładem finansowym. Dotyczy to zarówno prac wykończeniowych jak i tych związanych z meblowaniem pomieszczeń. Jak urządzić salon, żeby nie zbankrutować i mieć piękne wnętrze?

  • Przemyśl koncepcję wystroju. Oszczędzi Ci to nerwów i unikniesz nieprzemyślanych i impulsywnych zakupów.
  • Dostosuj liczbę sprzętów i ich wielkość do metrażu. Może to oczywista oczywistość, ale lepiej mieć wymiary pokoju zawsze z tyłu głowy!
  • Zainwestuj w dobrej jakości meble. Przeznaczenie większego budżetu na wysokiej klasy meble jest inwestycją na przyszłość. Polecamy meble drewniane, które przetrwają w świetnej formie długie lata
  • Zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Lampa wisząca to obowiązkowy zakup. Polecamy też lampy podłogowe i inne, które doświetlą poszczególne elementy wystroju.
  • Zaaranżuj wygodnie strefę relaksu. Miękka sofa lub fotele sprawią, że salon będzie wspaniałym miejscem spotkań towarzyskich i wypoczynku.

Jak urządzić salon w domu jednorodzinnym?

Dom daje zdecydowanie więcej możliwości, niż mieszkanie. To między innymi dzięki zazwyczaj większemu metrażowi, co daje szersze pole do popisu. Sprawdź nasze podpowiedzi, jak urządzić salon w domu jednorodzinnym

Po pierwsze, jeśli ważna jest dla Ciebie jakość wyposażenia, przeznacz odpowiedni budżet właśnie na meble. Jak już wspomnieliśmy, świetnym wyborem są meble drewniane o klasycznym designie.

Dzięki zastosowaniu trwałego i wytrzymałego surowca, meble drewniane są inwestycją na lata. Nie niszczą się tak szybko (lub niemal w ogóle!) podczas codziennego użytkowania, kontaktu ze zwierzętami, czy jako otoczenie zabaw małych dzieci. 

Większa jednorazowa inwestycja sprawia, że później przez wiele lat nie musisz nawet myśleć o zmianie mebli. Klasyczny, uniwersalny projekt mebli to też gwarancja tego, że Ci się nie znudzą i zawsze będą świetnie wyglądać. 

Aby salon był przytulny, poza drewnianymi meblami do przechowywania, takimi jak komody, regały czy witryny, zadbaj także o strefę relaksu. Meble tapicerowane, głębokie fotele na puszystych dywanach sprawiają, że czas spędzony w domu jest największą przyjemnością!

Jak urządzić salon w mieszkaniu w bloku?

Urządzanie salonu w mieszkaniu w bloku może być nieco większym wyzwaniem. Bardzo często to pomieszczenie łączy w sobie pokój dzienny i sypialnię. Dlatego też warto zaprojektować je w jak najbardziej przemyślany sposób.

Meble do przechowywania powinny być przede wszystkim pakowne, aby jak najwięcej przedmiotów zmieścić wewnątrz. Musi być funkcjonalnie i wygodnie. Do małych przestrzeni polecamy meble narożne, dzięki którym wykorzystasz każdy zakamarek przestrzeni. 

Świetnym pomysłem jest też zastosowanie jasnych kolorów mebli i ścian, które optycznie powiększają przestrzeń. Przy okazji warto pamiętać o dobrym oświetleniu.

Aby nie zagracić małego salonu w bloku, ogranicz ilość dodatków i drobiazgów. W tym przypadku im mniej, tym lepiej. 

Ale nawet mały salon nie powinien wykluczać chociaż niewielkiej strefy relaksu! Znajdź miejsce na nawet niewielką sofkę i stolik kawowy, przy którym będziesz przyjmować gości. Dzięki takiemu kącikowi salon będzie zarówno funkcjonalną, ale też przytulną przestrzenią.