auto

Różnorodność w zakresie usług transportowych w Białymstoku daje możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb. Dużą popularnością zarówno wśród osób prywatnych, jak i klientów biznesowych, cieszy się wynajem samochodów na doby.

Na czym polega wynajem samochodów na doby?

Wynajem samochodów na doby to forma krótkoterminowego najmu polegająca na udostępnieniu klientowi samochodu średnio na okres od 1. do 30. dni w zamian za ustaloną w umowie opłatę. Eksperci z Panek CarSharing przypominają, że maksymalny czas najmu może się różnić w zależności od zasad obowiązujących w danej wypożyczalni, dlatego zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z regulaminem wybranej firmy oferującej omawianą usługę.

Wynajem samochodów na doby – dla kogo?

Wymienić można wiele sytuacji, kiedy warto wynająć auto na doby. Białystok to doskonały przykład miasta, gdzie kierowcy wypożyczają samochód na kilka lub kilkanaście dni w celu np. przetestowania konkretnego modelu przed zakupem. Wynajem dobowy doskonale sprawdza się również wówczas, kiedy z racji na awarię albo z innego ważnego powodu właściciel nie ma dostępu do swojego samochodu. Ponadto wynajem aut na doby jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie potrzebują pojazdu na co dzień – korzystają z niego tylko okazjonalnie. Dla klientów biznesowych to świetny sposób na pozyskanie samochodów na służbowe wyjazdy.

Wynajem samochodów na doby – jak to wygląda w praktyce?

Chcąc wynająć samochód na doby, trzeba w pierwszej kolejności znaleźć wypożyczalnię, której oferta odpowiada indywidualnym wymogom pod kątem zawartości oraz ceny. Na ogół nie ma konieczności wcześniejszego rezerwowania samochodu, ale oczywiście można to zrobić telefonicznie lub przez internet. Pod względem procedur wynajem dobowy przypomina tradycyjny wynajem samochodów na długi termin – należy zgłosić się do biura wypożyczalni i podpisać umowę. Istotne są zapisy odnoszące się m.in. do odpowiedzialności za wynajęty samochód, tankowania oraz dziennego limitu kilometrów.