niemowlak
0 0
Read Time:2 Minute, 12 Second

Bardzo ważnym elementem przygotowań do przyjścia na świat dziecka jest skompletowanie dla niego wyprawki. Powinny się w niej znajdować wszystkie rzeczy, które są niezbędne w pierwszych tygodniach życia malucha, aby zapewnić mu odpowiedni komfort i zaspokoić wszystkie jego potrzeby. Szukanie przydatnych akcesoriów, ubranek i innych rzeczy sprawia szczególnie przyszłym mamom dużo radości. O czym nie można zapomnieć, kompletując wyprawkę dla noworodka, a co warto kupić, choć można się bez tego obejść?

Podstawowe elementy wyprawki dla dziecka

Na wyprawkę dla malucha składają się zarówno kosmetyki, akcesoria służące higienie i pielęgnacji, ubranka, jak i meble. Jak łatwo się domyślić, lista zakupów jest dość długa, trzeba jednak pamiętać, że wiele z rzeczy, które oferują nam różnego rodzaju sklepy, jest zupełnie niepotrzebna i być może ułatwi nam w pewnym aspekcie życie, ale mnóstwo rodziców potrafi się bez nich obejść.

Zaczniemy jednak od tych elementów wyprawki, które są absolutnie konieczne.

W wielu publikacjach znajdziemy wypunktowane to, co powinna zawierać wyprawka dla dziecka (lista na slowmama.pl), warto porównać ze sobą kilka takich propozycji i wybrać to, co sami uznamy za niezbędne. Według nas do niezbędnych rzeczy należą:

– pieluchy dla noworodka,

– butelka ze smoczkiem,

– kilka tetrowych pieluch,

– wózek (gondola lub wielofunkcyjny),

– fotelik samochodowy (niektóre szpitale wymagają tego, aby dziecko opuściło szpital w takim foteliku),

– łóżeczko z materacem,

– pościel/rożek,

– wanienka,

– chusteczki nawilżane,

– krem na odparzenia,

– waciki bawełniane,

– patyczki do uszu,

– Octenisept,

– ręcznik z kapturkiem,

– termometr bezdotykowy,

– nożyczki do paznokci,

– proszek do prania dla dzieci,

– laktator,

– krem/balsam/oliwka do smarowania dziecka po kąpieli,

– ubranka.

Ostatni podpunkt jest niezwykle ważny, jednak przyszli rodzice sami muszą zdecydować, ile sztuk ubrań kupią. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę porę roku, w której ma przyjść na świat maleństwo, aby wybrać odpowiednie elementy garderoby maluszka. Bez wątpienia należy zaopatrzyć się w co najmniej kilka sztuk body, kilka pajacyków, śpioszków i skarpetek.

Co warto kupić przed narodzinami dziecka?

Wśród rzeczy, które bardzo ułatwią nam pielęgnację maluszka, są takie przedmioty, jak stelaż do wanienki, poduszka do karmienia, przewijak, nosidełko lub chusta, mały termofor, wyparzarka do butelek oraz termometr kąpielowy. Dzięki tym akcesoriom codzienna opieka nad noworodkiem stanie się znacznie prostsza i przyjemniejsza.

Wyprawka dla dziecka – co oferują nam sklepy?

W momencie, gdy zaczniemy szukać konkretnych elementów wyprawki dla malucha, szybko zorientujemy się, jak wiele tego typu produktów jest na rynku i jak bardzo różne marki starają się kreować nasze potrzeby. Zarówno wszelkiego rodzaju ubranka, jak i akcesoria produkowane są z najróżniejszych materiałów, posiadają atrakcyjną kolorystykę i niestety w wielu przypadkach bardzo wygórowaną cenę. Warto zachować zdrowy rozsądek i nie dać ponieść szałowi zakupów przy kompletowaniu wyprawki, gdyż może się okazać, że nasze portfele staną się znacznie lżejsze, a wielu rzeczy nawet nie wykorzystamy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %