tort na zamówienie

Urodziny, wesele, chrzciny, rocznica ślubu – lista okazji, których świętowanie trudno wyobrazić sobie bez tortu, jest bardzo długa. W Warszawie działa wiele cukierni, w których można zamówić odpowiedni tort. Co trzeba mieć na uwadze?

Porównaj oferty cukierni

W Warszawie panuje spora konkurencja, jeśli chodzi o torty na zamówienie. Mokotów i inne dzielnice dysponują sporą liczbą cukierni realizujących zamówienia od klientów, w związku z czym ich oferty należy porównać pod kątem cen oraz zawartości. Dokładna lokalizacja cukierni ma duże znaczenie – zwłaszcza w przypadku odbioru tortu w dniu uroczystości.

Wybierz tort pasujący do okazji

Torty na wesela różnią się od tortów na chrzciny czy inne okazje. W branży cukierniczej panują różne trendy, dlatego też wybór tortu najlepiej skonsultować z pracownikami cukierni. Profesjonalne doradztwo jest bardzo wysoko w cenie. Im bardziej szczegółowe uzgodnienia, tym większa pewność, że tort okaże się strzałem w dziesiątkę. Zamawiający musi pamiętać o tym, aby mieć na względzie nie tylko własne preferencje, ale też upodobania gości.

Zamów tort o odpowiedniej wielkości

Przedstawiciele Piekarni Grzybki radzą, aby przy zamawianiu tortu  sugerować się wielkością liczoną w porcjach na osobę. Każda cukiernia ma nieco inny przelicznik, niemniej kluczowe znaczenie mają tu średnica, wysokość, waga oraz kształt tortu. Przykładowo przyjmuje się, że okrągły tort o średnicy ok. 18 cm i ważący do 1 kg  jest przeznaczony dla 4-5 osób. Dokładnych informacji na ten temat udzielają pracownicy cukierni, ale należy znać dokładną liczbę gości.

Zapytaj o zaliczkę

Cena tortu uzależniona jest od wielu czynników. Cukiernie pobierają zaliczki na poczet zamówienia, np. w wysokości 30 proc. wartości zamówienia. Oczywiście poszczególne firmy mają własne cenniki, więc nie wszędzie obowiązują jednakowe zasady.

Sprawdź termin realizacji zamówienia

Zamówienie na tort trzeba złożyć z co najmniej parodniowym wyprzedzeniem. Popularne cukiernie mają bardzo napięte grafiki, więc nierzadko rezerwacji należy dokonać jeszcze wcześniej.