porcelana

Porcelana jest znana w Polsce nie od dziś. Kojarzymy ją z długowiecznością, elegancją, a piękne zastawy od pokoleń towarzyszą podczas celebrowania uroczystości w gronie bliskich osób. Przez setki lat nazywana była “białym złotem” i używana jedynie przez najbogatszych, jednak w dzisiejszych czasach na taki zakup pozwolić sobie może każdy. Polscy producenci dysponują bogatą ofertą. Oprócz tego, że w swoim portfolio posiadają porcelanę zaprojektowaną dziesiątki lat temu, to na bieżąco tworzą nowe kolekcje, które często przyjmują bardziej nowoczesne formy. Czasami jednak niektóre z modeli istniejące na rynku już kilkadziesiąt lat, wciąż są numerem jeden. O jakich kolekcjach mowa?

Polska porcelana cieszy się wieloletnią tradycją i doceniana przez najważniejsze osoby w kraju. Budziła podziw i zajmowała honorowe miejsce na stołach. Te triumfy święci do dziś – z tą jednak różnicą – że jest ona bardziej dostępna cenowo. Zarówno jej jakość, jak i wzornictwo nie uległy pogorszeniu i są na najwyższym poziomie. Nic więc dziwnego, że cieszy się ona ogromnym powodzeniem.

Elegancka zastawa stołowa jest najlepszą wizytówką domu, która zmienia zwykły obiad w ucztę, pozwalając się delektować każdą chwilą. Jedną z kolekcji, która pochwalić się może ogromną popularnością jest Maria Teresa. Ten fason nawiązuje do najlepszych wzorców klasycznego designu, a lekko falująca linia krawędzi o delikatnym zdobieniu – trzeba przyznać – jest bardzo charakterystyczna i wpada w oko. Seria dostępna jest w trzech wariantach wykończenia: gładkim, pozbawionym dodatkowych dekoracji, dostosowanym do mycia w zmywarkach i używania w mikrofalówkach, oraz w dwóch bardziej eleganckich, stylowych wersjach, wykończonych platynowymi bądź złotymi zdobieniami.

Równie popularna – Iwona to kolejna, klasyczna kolekcja, która jest ponadczasowa i ciesząca się niesłabnącą popularnością. Wyróżnia się ona wyjątkowym kształtem oraz charakterystycznymi reliefami. Kolekcja produkowana jest w Polsce od kilkudziesięciu lat i nadal cieszy się niezmiennym powodzeniem wśród klientów. O jej fenomenie słyszał pewnie niejeden sympatyk dobrej gatunkowo porcelany. 

Co kryje się za popularnością wyrobów z porcelany? Powodów jest wiele, przede wszystkim jakościowa porcelana wzbogaca codzienne, rodzinne spotkania. To również idealny pomysł na prezent. Te, których produkcja oparta jest na tradycji, są ponadczasowe oraz służą dziesiątki lat.