porcelana
0 0
Read Time:1 Minute, 39 Second

Porcelana jest znana w Polsce nie od dziś. Kojarzymy ją z długowiecznością, elegancją, a piękne zastawy od pokoleń towarzyszą podczas celebrowania uroczystości w gronie bliskich osób. Przez setki lat nazywana była “białym złotem” i używana jedynie przez najbogatszych, jednak w dzisiejszych czasach na taki zakup pozwolić sobie może każdy. Polscy producenci dysponują bogatą ofertą. Oprócz tego, że w swoim portfolio posiadają porcelanę zaprojektowaną dziesiątki lat temu, to na bieżąco tworzą nowe kolekcje, które często przyjmują bardziej nowoczesne formy. Czasami jednak niektóre z modeli istniejące na rynku już kilkadziesiąt lat, wciąż są numerem jeden. O jakich kolekcjach mowa?

Polska porcelana cieszy się wieloletnią tradycją i doceniana przez najważniejsze osoby w kraju. Budziła podziw i zajmowała honorowe miejsce na stołach. Te triumfy święci do dziś – z tą jednak różnicą – że jest ona bardziej dostępna cenowo. Zarówno jej jakość, jak i wzornictwo nie uległy pogorszeniu i są na najwyższym poziomie. Nic więc dziwnego, że cieszy się ona ogromnym powodzeniem.

Elegancka zastawa stołowa jest najlepszą wizytówką domu, która zmienia zwykły obiad w ucztę, pozwalając się delektować każdą chwilą. Jedną z kolekcji, która pochwalić się może ogromną popularnością jest Maria Teresa. Ten fason nawiązuje do najlepszych wzorców klasycznego designu, a lekko falująca linia krawędzi o delikatnym zdobieniu – trzeba przyznać – jest bardzo charakterystyczna i wpada w oko. Seria dostępna jest w trzech wariantach wykończenia: gładkim, pozbawionym dodatkowych dekoracji, dostosowanym do mycia w zmywarkach i używania w mikrofalówkach, oraz w dwóch bardziej eleganckich, stylowych wersjach, wykończonych platynowymi bądź złotymi zdobieniami.

Równie popularna – Iwona to kolejna, klasyczna kolekcja, która jest ponadczasowa i ciesząca się niesłabnącą popularnością. Wyróżnia się ona wyjątkowym kształtem oraz charakterystycznymi reliefami. Kolekcja produkowana jest w Polsce od kilkudziesięciu lat i nadal cieszy się niezmiennym powodzeniem wśród klientów. O jej fenomenie słyszał pewnie niejeden sympatyk dobrej gatunkowo porcelany. 

Co kryje się za popularnością wyrobów z porcelany? Powodów jest wiele, przede wszystkim jakościowa porcelana wzbogaca codzienne, rodzinne spotkania. To również idealny pomysł na prezent. Te, których produkcja oparta jest na tradycji, są ponadczasowe oraz służą dziesiątki lat.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %