farbowanie włosów

Czy farba do włosów może sprawić, że wygląda się młodziej? Tak, o ile dobierzemy jej odpowiedni odcień. Kluczowe jest, aby kolor był dopasowany także do typu urody, karnacji oraz koloru oczu. Nie bez znaczenia jest także kondycja włosów. W artykule wyjaśniamy, jak wykorzystać moc koloryzacji w celu odmłodzenia wyglądu twarzy.

Blondy w ciepłych odcieniach

Blond zdecydowanie należy do kolorów, który może odjąć nam kilka lat. Warto przy tym wiedzieć, że chłodne, platynowe odcienie mogą sprawić, że twarz będzie wyglądać surowo, a to da nam efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego u dojrzałych osób bardziej polecane są ciepłe odcienie blondu, które rozświetlają twarz i dodają łagodności rysom. Idealnie sprawdzą się np. blondy pszeniczne i miodowe. Tego typu odcienie doskonale pasują osobom, których naturalny kolor to ciemny lub jasny blond, a typ urody to wiosna, lato lub jesień. Największy efekt anti-aging da nam dobór koloru o 1 lub 2 odcienie jaśniejszego niż naturalny.

Odcienie miedzi i rudości

Wszelkie kolory z rodziny czerwieni automatycznie dodają energii i sprawiają, że wyglądamy bardziej promiennie. Jeśli zależy nam na efekcie odmłodzenia, najlepiej wybierać kolory z pogranicza blondu i miedzi oraz brązu i miedzi. Czyste rude odcieni mogą podkreślać mankamenty urody. Doskonale sprawdzi się zatem złocisty miedziany blond i inne pokrewne barwy. Warto rozważyć również odcienie kasztanowe – zwłaszcza u osób, których naturalny kolor znajduje się na palecie brązów. Kasztanowy sprawia, że cera automatycznie nabiera zdrowszego kolorytu, a rysy zostają złagodzone. A do tego pięknie podkreśla letnią opaleniznę. Zarówno miedzie, rudości, jak i kasztany bardzo lubią komponować się z oczami w zielonych, brązowych i bursztynowych barwach.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Młodszy wygląd zapewnia nie tylko odcień, ale także zdrowy wygląd włosów. Należy więc wybierać farby, które dobrze pokrywają siwe włosy, a także dbają o ich kondycję. Można je znaleźć np. w ofercie https://www.colorsoin.pl/ – są to farby przeznaczone do domowej koloryzacji, oparte o roślinne ekstrakty i olejki. Dzięki wysokiej zawartości czystego barwnika bardzo dobrze pokrywają siwe włosy, a dzięki składnikom pielęgnacyjnym – regenerują, nadają włosom blask i przywracają prawidłowe nawilżenie. Zdrowe, lśniące włosy w połączeniu z odpowiednio dobranym kolorem to gwarantowany efekt anti-aging!