Odessa atrakcje

Kiedy zbliżają się wakacje, prawie każdy zastanawia się nad tym, na jaką podróż się zdecydować. Oczywiście wszystko zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb. Niektórzy lubią spędzać wolny czas w górach i czerpią przyjemność ze zmęczenia, inni wolą odpocząć nad morzem i cieszyć się słońcem. Aby dobrać miejsce do tego, co najbardziej lubimy robić, najpierw musimy zastanowić się, czy chcemy jechać gdzieś z biurem podróży czy samodzielnie.

Odessa

Obydwie opcje mają swoje plusy i minusy. Wycieczka z biurem podróży daje nam gwarancję zobaczenia najważniejszych atrakcji danego miejsca a także pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Kiedy wybieramy indywidualną podróż, wszystko musimy dokładnie zaplanować. Jest to dobra opcja dla kogoś, kto ma doświadczenie w podróżach i wie, od czego zacząć. Taka forma podróży daje nam możliwość zwiedzenia przede wszystkim tych miejsc, które najbardziej nas interesują. Nie musimy się do nikogo dostosowywać i wszystko możemy robić swoim tempem. Istnieje jednak ryzyko, że zostaniemy gdzieś bez noclegu albo będziemy musieli stracić długi czas na czekanie na transport. Oprócz tego, musimy też zastanowić się nad tym, ile mamy pieniędzy oraz czasu. Są miejsca drogie oraz tanie; dalekie i bliskie. Wszystko zależy od naszych możliwości. Posiadając małą ilość czasu i pieniędzy, często rezygnujemy z podróży, nie zdając sobie sprawy z tego, ile pięknych miejsc jest tak naprawdę w zasięgu ręki. Nawet nasz kraj ma kilka zakątków, które są wyjątkowo piękne i zachwycą niejednego turystę. Warto także zwrócić uwagę na państwa z nami sąsiadujące. Dojazd do nich nie zajmie dużo czasu, a będziemy mogli poznać zupełnie inne kultury. Przykładem kraju “dla każdego” jest Ukraina.

Dlaczego warto wybrać się na Ukrainę?

Ukraina to połączenie gór i morza. Tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie – od pięknych Bieszczadów po Morze Czarne. Dobrym pomysłem są wycieczki do Odessy. Co prawda, musimy przebyć długą drogę, ale widoki oraz atrakcyjność tego miejsca są w stanie to zrekompensować. Samo miasto Odessa jest piękne pod względem historycznym; duża ilość zabytków sprawiła, że historyczna część miasta została wpisana na ukraińską listę informacyjną UNESCO. Wartymi zobaczenia budowlami są między innymi Filharmonia Miejska, Latarnia morska, Pałac Woroncowów czy Kościół Świętego Pawła z 1897r. Ponadto pobyt w Odessie to także możliwość spędzenia czasu nad Morzem Czarnym, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się ciepłą wodą i pięknymi plażami. Nie warto zwlekać! Wycieczka na Ukrainę może być jedną z piękniejszych momentów w naszym życiu!