podnośnik jezdny

Każda osoba niepełnosprawna mierzy się z wieloma trudnościami praktycznie codziennie. Czynności, które w przypadku osób pełnosprawnych są wykonywane bez jakiegokolwiek problemu, w przypadku osób niepełnosrawnych czasem są wręcz niemożliwe bez pomocy. Nawet standardowe czynności higieniczne mogą okazać się nie lada wyzwaniem, jeśli pod ręką nie ma opiekuna bądź specjalistycznego sprzętu. Branie prysznica może wiązać się z niebezpieczeństwem poślizgnięcia, nie mówiąc już o braku możliwości kąpieli w wannie. Można jednak temu zaradzić. Sprawdź, jakie sprzęty dostępne są na rynku dla osób niepełnosprawnych!

  1. Podnośnik kąpielowy dla osób z problemami ruchowymi
  2. Podnośnik transportowo-rehabilitacyjny
podnośnik jezdny rehabilitacyjny

Podnośnik kąpielowy dla osób z problemami ruchowymi

Podnośnik kąpielowy to bardzo potrzebne urządzenie dla osób mających problemy z poruszaniem się lub dla osób starszych. Solidna konstrukcja podnośnika jest gwarancją bezpieczeństwa osoby, która z niego korzysta. Konstrukcja umożliwia łatwe przenoszenie osoby z jednego miejsca na drugie i wspomaga podczas kąpieli. Kompaktowy podnośnik transportowo kąpielowy cechuje się szeroką funkcjonalnością oraz dbałością o każdy detal wykonania. Można nimi sterować z pomocą pilota. Ten podnośnik znajduje zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i w obiektach zamieszkiwanych przez większą ilość chorych osób, niepełnosprawnych czy starszych.

Podnośnik transportowo-rehabilitacyjny

Podnośnik transportowy rehabilitacyjny realnie pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Służy do podnoszenia pacjentów, jak i do zmiany miejsca. Takie urządzenia posiadają zwykle podwójny system sterowania, który uwzględnia zarówno użycie pilota, jak i wbudowanych strzałek. Podnośniki transportowo rehabilitacyjne posiadają awaryjne ręczne opuszczanie, co może przydać się w niejednej niebezpiecznej sytuacji. Zaletą jest regulowana szerokość nóg podstawy, dzięki czemu urządzenie może być bardziej stabilne. 

Podnośnik jezdny może być wykorzystywany w placówkach medycznych, w których niejednokrotnie przebywają chore osoby i osoby starsze mające niesamowity problem w poruszaniu się. Choć są to urządzenia drogie i nie każdego na nie stać, można postarać się o specjalne dofinansowanie, aby seniorom czy osobom niepełnosprawnym żyło się nieco lepiej. Dzięki wysokiej jakości materiałom użytym do produkcji takich sprzętów są one w stanie działać wiele długich lat. Stanowią nieocenioną pomoc dla osób mających kłopoty z poruszaniem się, ale są też odciążeniem dla opiekunów.

dofinansowanie podnośnik jezdny dla niepełnosprawnych