miotła

Każdy z nas chciałby mieszkać w czystym i zadbanym mieszkaniu. W dzisiejszym zabieganym świecie potrzebne nam są akcesoria, które skutecznie i szybko pomagają utrzymać idealny porządek. Co zatem powinno znaleźć się w domowym zestawie porządkowym? Postanowiliśmy podzielić wszystkie niezbędne akcesoria, na te, które przydają się do sprzątania na sucho, sprzątania na mokro oraz zapewniające podwyższony poziom higieny.

Sprzątanie na sucho

Mówiąc, sprzątanie na sucho, mamy na myśli pozbycie się wszelkich okruszków, śmieci oraz kurzu z różnych domowych powierzchni. Co jest nam do tego niezbędne? Podstawowym akcesorium do sprzątania jest oczywiście miotła. To proste narzędzie występuje jednak w różnych wariantach. Sklep York, specjalizujący się w sprzedaży artykułów do sprzątania, oferuje następujące rodzaje mioteł:

  • miotły domowe,
  • miotły gumowe,
  • miotły ogrodowe,
  • zmiotki i szufelki,
  • miotełki do kurzu.

W asortymencie sklepu znajdują się miotły z włosiem syntetycznym oraz włosiem naturalnym. W opcji są miotły z trzonkiem bambusowym, drewnianym, teleskopowym lub trzonkiem wykonanym z tworzywa sztucznego. Każdy znajdzie swój ulubiony rodzaj miotły. Co istotne, sprzedawca oferuje zakup kompletnej miotły (trzonek i szczotka) oraz poszczególnych jej elementów. Bez względu jednak na wybrany model, wszystkie wyroby idealnie nadają się do użytku domowego i stanowią doskonałą pomoc w usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń.

Do usuwania kurzu na pewno pomocne będą ściereczki. Obecnie wykonuje się je z różnych materiałów. Najbardziej popularne i skuteczne są ściereczki z mikrofibry oraz ściereczki bambusowe. W sklepie York dostać można także dwustronne ścierki, do których produkcji wykorzystano włókna bambusowe i mikrofibrowe. Do wyboru są produkty pakowane pojedynczo oraz całe zestawy do sprzątania.

Sprzątanie na mokro

Oprócz miotły i ściereczek, w domowym zestawie do utrzymania czystości, powinien znaleźć się także mop. Wachlarz tego typu produktów obejmuje:

  • mopy obrotowe,
  • mopy ze spryskiwaczem,
  • mopy płaskie,
  • mopy gąbczaste,
  • mopy klasyczne.

Każdy rodzaj mopa ma swoich zwolenników. Posiadacze mniejszych mieszkań zazwyczaj decydują się na zakup mopa klasycznego lub mopa obrotowego. Mopy płaskie to ulubione przybory do sprzątania większych powierzchni. Wspaniałym pomocnikiem w usuwaniu miejscowych zabrudzeń są natomiast mopy ze spryskiwaczem. Posiadają one pojemniczek na płyn do mycia podłogi. Nadają się zatem do sprzątania bez konieczności używania wiadra.

W sprzątaniu na mokro pomocne są także wszelkiego rodzaju zmywaki, gąbki oraz szczotki. Warto pamiętać, aby przydzielić konkretne akcesoria do danego rodzaju miejsca. Chodzi między innymi o to, aby nie używać tej samej gąbki do kuchni i łazienki.

Produkty antybakteryjne

Celem czynności porządkowych powinno być nie tylko usunięcie widocznych zanieczyszczeń, ale także pozbycie się wirusów i bakterii oraz innych drobnoustrojów chorobotwórczych. Higieniczne sprzątanie zapewniają artykuły antybakteryjne.

Sklep York proponuje profesjonalne produkty do sprzątania posiadające właściwości antybakteryjne. Wśród nich znajdują się na przykład: chusteczki do dezynfekcji, płyny do dezynfekcji powierzchni, zmywaki, ściereczki. Godne polecenia są także gumowe rękawiczki.