gabinet kosmetyczny

Wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym powinna być dla klientki przyjemnością, ale także pomóc jej w rozwiązaniu problemów skórnych. Konsultacja kosmetyczna to wyjątkowy czas, który kosmetolog poświęca na ocenę stanu skóry, analizę domowej pielęgnacji, badanie stanu skóry i na samym końcu – wybór odpowiednich kosmetyków do stosowania w domu oraz planu zabiegowego w gabinecie. Warto zdecydować się na taką konsultację, szczególnie jeżeli nasza cera wydaje się problematyczna, mamy problem z trwałością makijażu, na skórze pojawiają się wypryski, widoczne są przebarwienia lub naczynka. Konsultacja kosmetyczna to także idealna usługa dla klientek, które w prawdzie nie borykają się z większymi problemami skórnymi, ale chciałyby zaplanować odpowiednie dla siebie zabiegi i usystematyzować swoją wiedzę o prawidłowej pielęgnacji.

Konsultacja kosmetyczna – jak powinna przebiegać

Konsultacja kosmetyczna w gabinecie kosmetycznym Poczucie Piękna rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Kosmetolog rozmawia z klientką o wszelkich zdarzeniach jakie mają wpływ na stan skóry – klientka powinna odpowiadać szczerze i wyczerpująco o swoich nawykach pielęgnacyjnych, przeprowadzanych w przeszłości zabiegach, posiadanych schorzeniach, przyjmowanych lekach i alergiach. Te wszystkie informacje pozwolą kosmetologowi ułożyć odpowiednio dopasowany, indywidualny plan zabiegowy i pielęgnacyjny.

Równie ważne są oczekiwania klientki, jej wizja co do własnego wyglądu, ważne aby klientka przedstawiła wszystkie swoje problemy związane ze stanem skóry. To pomoże w stworzeniu optymalnego planu zabiegowego. Kiedy kosmetolog poznał już wszystkie szczegóły, które mogą mieć istotne znaczenie, rozpoczyna badanie i ocenę stanu skóry. Do tego używa ekranu, na którym w dużym powiększeniu może dostrzec blizny, pęknięte naczynka lub znamiona. Dokładna analiza stanu skóry pozwala na określenie jej typu, podtypu i kondycji.

Wszystkie wnioski dotyczące stanu skory są na bieżąco przekazywane klientce, każdy etap badania jest sygnalizowany klientce, tak aby nie czuła się ona skrępowana. Po dokładnej analizie, kosmetolog przystępuje do ustalania planu zabiegowego. Wszystkie dedykowane danej klientce zabiegi są rozpisywane nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Poczucie Piękna to gabinet urody, w którym konsultacja kosmetyczna nie kończy się na rozpisaniu zabiegów, to przede wszystkim holistyczne podejście do problemów każdej klientki. Wykwalifikowany personel dobiera indywidualną pielęgnację domową, która pozwoli na jak najdłuższe zachowanie skóry w dobrej kondycji i odpowiednie jej przygotowanie do zabiegów.

Więcej informacji na temat konsultacji kosmetycznej znajdziesz na stronie www.poczuciepiekna.pl