kosmetyki

Odpowiednio wykonane konturowanie może wysmuklić twarz, podkreślić kości policzkowe oraz nadać buzi trójwymiarowości. Jednak dla wielu kobiet odpowiednia technika, wciąż pozostaje czarną magią. Efekt konturowania twarzy powinien być lekki i praktycznie niewidoczny. Jak to zrobić? Przedstawiamy kilka sposobów, które doskonale się sprawdzą.

Wybór kosmetyków do konturowania

Ogólna zasada konturowania twarzy mówi o tym, że na obszary, które chcemy wyszczuplić lub ukryć, nakładamy kosmetyk w chłodnym i nieco ciemniejszym odcieniu. Z kolei to, co chcemy podkreślić i uwydatnić – rozświetlamy. Następnie za pomocą pędzla lub gąbeczki dokładne rozcieramy, czyli blendujemy kosmetyki, by uniknąć odcinających się plam i smug. Zaczynając przygodę z konturowaniem, warto sięgać po produkty w pudrze, które zdecydowanie łatwiej się rozprowadza. Możesz kupić gotową paletę lub dobrać poszczególne kosmetyki osobno. Z pewnością niezbędny okaże się odpowiedni podkład, puder transparentny lub matujący, bronzer mineralny, korektor o ton jaśniejszy niż podkład oraz rozświetlacz, a także zestaw pędzli, które ułatwią odpowiednią aplikację kosmetyków.

Zdecydowanie warto sięgać po mineralne kosmetyki, które składają się z mikronizowanych minerałów, nie zawierają żadnych dodatków chemicznych, takich jak talk, substancje zapachowe oraz barwiące, a także wypełniaczy. Doskonale sprawdzają do wszystkich rodzajów skóry. Nie powodują zapychania porów, a także zapobiegają nadmiernemu błyszczeniu się twarzy.

Konturowanie twarzy krok po kroku

Sposób konturowania twarzy to bardzo indywidualna kwestia i zależy od efektu, który chcesz osiągnąć. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, którymi zawsze warto się kierować. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie i nawilżenie skóry, a następnie ukrycie niedoskonałości, przebarwień i cieni pod oczami za pomocą korektora oraz podkładu nałożonego na całą twarz. Drugim elementem jest rozświetlenie. Rozświetlacz aplikuj na kości policzkowe, na czubek nosa nosa, na łuk kupidyna, na dolną linię brwi oraz w kąciki oczu, zamiast połyskującego cienia. Za pomocą pędzla dokładnie rozetrzyj produkt, by zniwelować linie pomiędzy podkładem a rozświetlaczem.

Następnym etapem jest właściwe konturowanie, które wykonuje się za pomocą kosmetyków w ciemniejszym, chłodniejszym kolorze. Ma ono na celu optyczne „schowanie” określonych obszarów twarzy. zależności od kształtu buzi najczęściej należą do nich: fragmenty twarzy tuż przy linii włosów, boki nosa, obszar poniżej kości policzkowych oraz linia żuchwy. Pamiętaj o dokładnym połączeniu jaśniejszych i ciemniejszych odcieni na twarzy. Blendowanie powinno odbywać się w kierunku na zewnątrz i do góry, przy wykonywaniu kolistych i szybkich ruchów. Ostatnim krokiem jest wykończenie makijażu. Możesz użyć matującego pudru, który utrzyma kolor podkładu i zapobiegnie błyszczeniu się skóry. Efekt przeprowadzonego właściwie konturowania może nas pozytywnie zaskoczyć, dlatego warto cierpliwie poćwiczyć. Spróbuj, a zyskasz doskonały efekt wymodelowanej i trójwymiarowej twarzy.