sukienki na wesele

Wesela to dobra zabawa, ale także stres związany z tym, jak się ubrać. I aby stresować się strojem, wcale nie trzeba być panną młodą. Ślub bliskiej osoby to jedna z najbardziej eleganckich imprez i każda z nas chce wtedy wyglądać jak najlepiej.

Krótka czy długa sukienka na wesele?

Jeśli często chodzisz na wesela wiesz, że dobór odpowiedniej sukienki nie jest wcale najłatwiejszy. Ponadto trudno, żeby znajomi i rodzina na każdej imprezie widzieli się w tej samej sukience – szczęśliwie lub nie, strój na wesela należy od czasu do czasu zmieniać. W związku z tym, możesz pozwolić sobie na poeksperymentowanie. Kroje sukienek wymienia i omawia www.feef.pl – rodzajów jest tyle, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Na pytanie: sukienka krótka czy długa, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybierz taką, jaka w  danej chwili najbardziej odpowiada Twojemu nastrojowi. Być może idąc na wesele do członka Twojej rodziny, gdzie będą obecne wszystkie Twoje ciocie i babcie, nie będziesz czuła się komfortowo zakładając sukienkę przed kolana, która składa się w dużej mierze z prześwitującej koronki. Jednak w przypadku wesela przyjaciółki, możesz pozwolić sobie na nieco większą swobodę. Jak to zawsze jednak bywa, potrzebny jest umiar – ślub to święto przede wszystkim Państwa Młodych, więc bardzo duży dekolt, czy wyzywający strój może nie być najlepszym pomysłem.

Jaki kolor sukienki na wesele?

Sukienki na wesele dostępne są we wszystkich kolorach tęczy. Ślub to przede wszystkim święto radosne, wiążące się z nowym życiem, szczęściem i zabawą. Możesz więc wybrać taki kolor, jaki w danym momencie najbardziej Ci w duszy gra. Kontrowersyjnym kolorem może być jedynie czarny, który kojarzy się w naszej kulturze z żałobą. I choć jest to jednocześnie kolor elegancki i wiele osób wkłada sukienki w tym kolorze również na ślub, są one bardzo stonowane i mogą dawać wrażenie zmęczenia czy smutku. W tym przypadku jednak nie ma reguły – jeśli dobrze wyglądasz w czerni, a Twoja sukienka jest elegancka i wzbogacona o ciekawe dodatki, taka stylizacja jest jak najbardziej w porządku. Innym kolorem, którego należy unikać podczas ślubów jest biel – długa, biała suknia może budzić skojarzenia z próbą odebrania Pannie Młodej całego blasku, a to przecież ona jest w tym dniu najważniejsza.

Najczęściej wybieranymi kolorami sukienek na wesele są jednak czerwienie, róż, czy butelkowa zieleń.

Jakie dobrać dodatki do sukienki na wesele?

Wesele to impreza, na której zarówno goście, jak i oczywiście Para Młoda, mają poczuć się królewsko. Stylizacja na tego typu imprezę wymaga więc odpowiednich dodatków.

Biżuteria na ślub jest niezwykle ważna i podkreśli wyjątkowość chwili. Warto jednak dobrać ją z umiarem. Do sukienki z dużą ilością falban, która sama w sobie jest już ozdobna, najlepsze będą drobne dodatki, jak delikatny łańcuszek na rękę czy długie, cienkie kolczyki. Jeśli natomiast wybrałaś sukienkę prostą i gładką, bez obaw możesz dobrać do niej biżuterię z dużymi kamieniami, pięknie odbijającymi światło.

Ważna jest także torebka – tutaj zasady są podobne jak w przypadku biżuterii. Duża torebka będzie pasować do prostej sukienki, natomiast do stylizacji bardziej wytwornej należy dobrać torebkę jak najmniej rzucającą się w oczy.