kurtki zimowe z jenotem

Futro z jenota cieszy się coraz większą popularnością wśród Polek. Wiele kobiet nie wie jednak, jak je nosić. Pojawiają się wątpliwości dotyczące np. tego, czy dodatek naturalnego futra pasuje do każdej stylizacji. Wyjaśniamy.

Futro z jenota czy kurtka z jenotem?

Na początek warto wyjaśnić, co rozumiemy pod pojęciem kurtki/płaszcza z futrem jenota. Nie każda z opcji jest modna i łatwa w wykorzystaniu do codziennych stylizacji. Do wyboru mamy futra w całości uszyte z jenota i kurtki z dodatkiem naturalnego futra.

Raczej odradzamy wybór pierwszej opcji tj. klasycznych płaszczy uszytych w całości z futra. W dzisiejszych czasach kojarzą się z ekstrawagancją i wzbudzają kontrowersje. Trudno je połączyć z innymi ubraniami. Dużo modniejsze i bardziej pożądane są kurtki zimowe z jenotem. Są to modele uszyte z różnych materiałów, w których futro stanowi jedynie dodatek. Pojawia się np. jako podszewka lub na kapturze czy rękawach. Pod wieloma względami kurtki te prezentują się podobnie do popularnych syntetycznych modeli. Cała tajemnica tkwi oczywiście w jakości.

Podsumowując, futra z jenota nie są dobrym wyborem ani ze względu na modę, ani ze względu na stylizacje. Modele te zawsze są eleganckie, przez co komponować można je jedynie z klasycznymi, wizytowymi ubraniami. Na nieco więcej szaleństwa można sobie pozwolić w przypadku kurtek.

Jak nosić kurtki z jenotem?

Sposób noszenia kurtki z jenotem zależy głównie od tego, jaki rodzaj kurtki posiadasz. Zakładając jednak, że jest to typowa pozycja, w której futro pojawia się jedynie na kapturze czy przy zapięciu, można taki model nosić na wiele sposobów.

Kurtki z jenotem mają to do siebie, że doskonale pasują zarówno do stylizacji miejskich, jak i eleganckich. Na co dzień bez obaw możesz łączyć je z ulubionymi dżinsami. Jeśli założysz do nich toporne buty typu workery, Twoja stylizacja stanie się bardziej rockowa. Natomiast kozaki na obcasie zamienią ją w stylizację elegancką.

Nieco inaczej jest w przypadku spódnic i sukienek. Wówczas nie warto komponować jenota z czymś miejsko-sportowym. Wykwintny charakter futra należy podkreślić, wybierając gładkie rajstopy i stylowe, eleganckie buty np. szpilki czy kozaki na słupku.

Dodatki do kurtki z jenotem

Pamiętaj, aby stylizację z jenotem uzupełnić odpowiednimi dodatkami. Tutaj również wszystko zależy od modelu kurtki, ale istnieje uniwersalna rada, do której warto się stosować. Jaka? Najpierw kurtka, potem dodatki. Oznacza to, że czapki, rękawiczki, szalik czy nawet torebkę należy dobierać dopiero do kupionej już kurtki. Całość powinna być spójna stylowo i kolorystycznie!

Do modeli z jenotem polecamy wybór dodatków w stylu smart casual. Bez problemu dopasujesz je zarówno do stylizacji eleganckich, jak i sportowych.