piżama damska

Szukasz prezentu na gwiazdkę dla swojej żony, mamy, przyjaciółki czy córki? Mamy dla Ciebie świetną propozycję – świąteczną piżamę! Tłumaczymy, dlaczego to dobry prezent i na co zwrócić uwagę wybierając właściwy komplet. Czytaj to końca, a na pewno nie będziesz mieć wątpliwości, jaki świąteczny upominek sprawić bliskiej osobie.

Dlaczego świąteczna piżama to dobry prezent?

Piżama to z jednej strony dość zwykły, przyziemny nawet prezent. Niektórym może wydać się nawet rozczarowujący, bo wręczanie ubrań wiąże się przecież z dużym ryzykiem popełnienia błędu (zły rozmiar, nie ten gust). W przypadku piżam świątecznych jest jednak trochę inaczej. To ubrania, w których kładziemy się spać i które są ściśle powiązane ze szczególnym czasem w roku. Mówią znacznie więcej, niż się wydaje.

Piżama z motywem świątecznym jest sposobem na pokazanie, że zależy nam na czyimś odpoczynku. To też wyraz troski o komfort bliskiej osoby (pod pewnymi warunkami – o tym w dalszej części artykułu). Odpowiednio dobrana, z wyjątkowym motywem doda świątecznej atmosferze charakteru.

Dla osoby otrzymującej podarunek piżama może stać się tą rzeczą, która umili zimowe poranki. Poranki, które nie zawsze są łatwe.

Dla kogo to dobry prezent?

Oczywiście nie każdy będzie się cieszyć z piżamy w takim samym stopniu. Największe zadowolenie poczują te osoby, które otaczają się świątecznymi motywami i bardzo lubią wszystkie dodatki nawiązujące do Bożego Narodzenia. Piżama z takim motywem będzie dla nich strzałem w dziesiątkę.

Nieco inaczej jest w przypadku osób, które nie przepadają za świątecznymi akcentami. W takim przypadku polecamy wybór piżamy z minimalistycznym motywem lub takiej bez żadnego wzoru. Klasyczny, dobrze dobrany komplet czasami sprawdzi się lepiej. Warto mieć na uwadze również świąteczne piżamy damskie, których motywy nie są typowo bożonarodzeniowe. Mogą to być wzory np. w urocze, zimowe zwierzęta.

Jaką piżamę na gwiazdkę wybrać?

Piżama wręczana w prezencie powinna spełniać kilka warunków m.in. być modna i dopasowana do upodobań przyszłej właścicielki. Najważniejsza jest jednak jakość. Niezależnie od motywu komplet na gwiazdkę powinien być uszyty z wysokogatunkowych materiałów i z dbałością o szczegóły. Jeśli nie zwrócimy na to uwagi, możemy nieświadomie wręczyć komuś prezent na jeden sezon. Nikt tego nie lubi.

Gdzie kupić piżamę na prezent?

Ze względu na jakość polecamy robienie zakupów w polskich sklepach, zwłaszcza w tych specjalizujących się w sprzedaży piżam i bielizny. Odradzamy natomiast sieciówki, ponieważ marki te współpracują zazwyczaj z producentami z Azji. To rodzaj produkcji, który budzi wiele wątpliwości i to nie tylko związanych z jakością. Pewniejszym wyborem są piżamy polskich producentów np. Sensis, Italian Fashion, Cornette czy Doctor Nap.