tatuaż

Tatuaże są najczęściej wybieraną formą wyrażania samego siebie. Wykonywane są na różnych partiach ciała i mają rozmaite wzory. Jakie motywy są najczęściej wybierane przez klientów i o czym trzeba pamiętać, decydując się na zapis do studia tatuażu na terenie Gliwic? Warto przyjrzeć się tym zagadnieniom z bliska.

Kreatywność i artyzm

Nie da się przejść obojętnie wobec faktu, że tatuaże stały się ciekawą formą ekspresji niezależnie od płci. Klienci chętnie wybierają motywy o znaczeniu symbolicznym. 

  • Motywy zwierzęce. Odnoszą się one do cech charakteru właściciela. Są to wizerunki lwów, tygrysów i ptaków drapieżnych.
  • Motywy roślinne. Chętnie wybierane są one przez kobiety. 
  • Symbolika religijna. Klienci podkreślają dualizm charakteru i swój temperament poprzez tatuaże nawiązujące do diabłów, diablic czy aniołów. Ciekawym motywem są “anielskie skrzydła” wykonywane na rękawach.
  • Motywy patriotyczne. Prawdziwy boom na tego typu tatuaże nastąpił po 2010 roku. Wciąż chętnie zlecane są motywy nawiązujące do polskiej historii i symboliki narodowej.

Niektóre studia tatuażu potrafią uczynić z koncepcji klienta prawdziwe dzieło sztuki, mieszając style i wkładając w pracę maksimum umiejętności. W jaki sposób ocenić czy dane studio gwarantuje wysoką jakość usług? 

Jak wybrać studio tatuażu w Gliwicach?

Dobre studio znaleźć można dzięki obiegowym opiniom krążącym w sieci i wśród znajomych. Ważne jest kilka cech, na które warto zwrócić uwagę, planując tatuaż. Gliwice są miastem, w którym znajduje się kilka ciekawych studiów. Pochwalić się one mogą bogatym portfolio zatrudnionych tam artystów. Właśnie owe portfolio wiele mówi o profesjonalizmie tatuatorów. Im bogatsze ono jest, tym wyższa szansa na prawdziwe dzieło sztuki. Doświadczenie artystów jest pierwszą kwestią, którą należy rozważyć przed planowanym zapisem. Część ze studiów tatuażu zapewnia wybór artystów, których doświadczenie pasuje do koncepcji, jaką pragnie wdrożyć klient.

Wybór studia tatuażu w Gliwicach powinien odbywać się także z kolejnego klucza, jakim jest bezpieczeństwo i higiena pracy. Specjaliści używają tylko jednorazowego sprzętu. Sterylność realizacji zabiegu to absolutna konieczność pozwalająca uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych. Doświadczeni tatuatorzy zapewniają również opatrunki po zabiegu i kremy do pielęgnacji skóry, dzięki którym proces gojenia po wykonaniu tatuażu przebiega szybko i sprawnie. Fachowcy w swojej branży udzielają również informacji o dalszej pielęgnacji skóry w pierwszych tygodniach po wykonaniu zabiegu. Reasumując, dobre studio pochwalić się może bogatym doświadczeniem pracowników i wysokim standardem bezpieczeństwa.