maska całonocna

Noc to czas, w którym zazwyczaj większość organów człowieka spowalnia swoje działanie. Wyjątek stanowi skóra. Jej komórki podczas snu w zdecydowanie większym niż za dnia tempie dzielą się, usuwają zanieczyszczenia, wchłaniają składniki aktywne z kosmetyków, a także intensywnie się regenerują. Jak zadbać o skórę podczas snu? Stosując, odpowiednie kosmetyki. Jakie? Podpowiadamy!

Co robi skóra nocą?

Gdy Ty znajdujesz ukojenie w objęciach Morfeusza, Twój organizm, w tym skóra, wchodzi w tryb naprawy. Możliwe jest to m.in. dzięki uwalnianej przez szyszynkę melatoninie, która jest antyoksydantem np. zwalczającym wolne rodniki. W czasie snu komórki skóry, a więc fibroplasty, nie tylko zaczynają się intensywnie dzielić – kilkakrotnie szybciej niż za dnia. Dochodzi też do uwolnienia hormonu wzrostu naskórka, który zwiększa grubość naskórka.

Udowodniono także, że nocny odpoczynek to czas syntezy lipidów, przez co wzmocniona zostaje warstwa hydrolipidowa skóry. To nie wszystko! Nocą zwiększa się też ukrwienie skóry, przez co szybciej i głębiej wchłaniane są składniki aktywne z kosmetyków pielęgnacyjnych. Regenerują się też włókna elastyny i wyrównaniu ulega poziom wody w tkaninach skóry. Między zmierzchem a świtem organizm wydala również zgromadzone m.in. w skórze zanieczyszczenia i toksyny.

Dlaczego warto stosować kosmetyki pielęgnacyjne na noc?

Wiemy już, że nocą skóra nie odpoczywa, a wręcz przeciwnie – pracuje z większą mocą niż za dnia. Wtedy też łatwiej i szybkiej przyswaja składniki odżywcze z kosmetyków pielęgnacyjnych. Warunkiem, aby tak się stało, jest jednak jej odpowiednie przygotowanie i zastosowanie właściwych produktów. Bardzo ważne jest, aby przed nałożeniem kosmetyków na noc usunąć z naskórka produkty do makijażu oraz resztki kosmetyków pielęgnacyjnych zastosowanych rano. W tym celu najlepiej sięgnąć po naturalne kosmetyki do demakijażu, oczyszczania w dwóch krokach i tonizacji cery.

Tak przygotowaną skórę twarzy, szyi i dekoltu można nawilżyć oraz odżywić produktami kosmetycznymi do stosowania na noc. Mogą to być kremy nawilżające na noc do twarzy i pod oczy, np. mocno nawilżający krem po oczy KOI Cosmetics. Dobrym pomysłem jest także stosowanie na noc olejów wysokiej jakości lub masek całonocnych. Nocą Twoja skóra z wdzięcznością „przyjmie” kosmetyki o bogatszym składzie i gęstszej konsystencji. Powinny one zawierać jak najwięcej składników aktywnych, np. witamin, peptydów, naturalnego retinolu.

Jakie kosmetyki na noc od KOI Cosmetics wybrać?

W naszej ofercie mamy wiele kosmetyków pielęgnacyjnych, które mogą być stosowane na noc. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują maska całonocna (maska intensywnie nawilżająca) i mocno nawilżający krem pod oczy (aktywny krem pod oczy). Pierwszy z produktów może być stosowany jako zamiennik kremu na noc. Jest to odżywiająca i regenerująca maska niewymagająca spłukiwania. W jej składzie znajdziesz substancje silnie nawilżające takie jak niacynamid i skwalan, a także regenerującą zniszczony naskórek alantoinę, odżywczy olej z pestek dyni, witaminy oraz probiotyczne kultury bifidowe poprawiające elastyczność skóry.

Nasz mocno nawilżający krem pod oczy, czyli aktywny krem pod oczy, wspomoże w regeneracji delikatną skórę w oczodołach. Nazwa tego kosmetyku związana jest ze składem, w którym znajdziesz aktywny składnik EGF. Ten roślinny czynnik wzrostu niweluje istniejące już zmarszczki mimiczne i zapobiega ich powstawaniu w przyszłości. Szukasz produktów pielęgnacyjnych na noc? Sprawdź naszą ofertę!