pierścionek zaręczynowy

Gdy pojawia się pytanie na temat tego, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, możemy być niemal pewni, że natychmiast zaczną padać także mniej i bardziej zaskakujące kwoty. Jedna z najpopularniejszych tez mówi o tym, że na naprawdę dobry pierścionek należy wydać równowartość przynajmniej trzech wypłat, choć nie brakuje również osób uważających, że powinna być to równowartość miesięcznych zarobków potencjalnego narzeczonego. Oczywiście, często spotkamy się też z opiniami wygłaszanymi przez osoby przekonane o tym, że cena nie gra roli. W rzeczywistości, kluczowe znaczenie powinny mieć możliwości finansowe kupującego, jego odpowiedzialność, a także wiedza na temat tego, jakie są rzeczywiste pragnienia samej ukochanej. Piękno ma swoją cenę, mylą się jednak osoby przekonane o tym, że właśnie cena jest czynnikiem decydującym. Ile zatem wydać na pierścionek zaręczynowy, aby nie żałować jego zakupu.

Od czego mogą zależeć ceny pierścionków na zaręczyny? Jeśli szukamy idealnego pierścionka zaręczynowego, w pewnym momencie zdarza nam się postawić obie pytanie o to, czy serce można w ogóle pogodzić z rozumem. Mężczyźni niejednokrotnie nie ograniczają się przecież do marzenia o tym, aby pierścionek na palcu narzeczonej wzbudzał jej zachwyt. Zależy im również na tym, aby wraz z biegiem czasu był on tak samo atrakcyjny. Nic więc dziwnego, że panowie bardzo często wybierają pierścionki ze złota. Nie bez przyczyny pierścionki te dekorują brylanty uważane powszechnie za najbardziej trwałe z kamieni szlachetnych. Przed zakupem takiego pierścionka warto więc dowiedzieć się, jakie jego parametry są najważniejsze.

Okazuje się, że nie mamy wcale trudnego zadania, a sami jubilerzy przywołują w tym kontekście zasadę zwaną 4C. Mówi ona, że kluczowe znaczenie mają cztery czynniki: carat, a więc masa kamieni zakutych w pierścionku, color definiowany jako barwa diamentu i oznaczany kolejnymi literami alfabetu od D do Z, clarity rozumiana jako czystość brylantu oraz cut znany też jako szlif – kształt diamentu już po jego oszlifowaniu. W salonach jubilerskich mamy dziś do czynienia z diamentami charakteryzującymi się różnorodnymi parametrami, najczęściej możemy spotkać te, których kolor definiowany jest jako H, a czystość jako SI.

Gdy analizujemy złoto, a więc ten metal, z którego wykonana jest większość pierścionków zaręczynowych, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim to, że jest ono zbyt miękkie, aby był jedynym materiałem znajdującym zastosowanie podczas produkowania biżuterii. Właśnie dlatego złoto powszechnie łączy się z innymi materiałami, w tym zwłaszcza z miedzią, srebrem oraz niklem. Pozwala to na poprawę jego trwałości, a jednocześnie sprawia, że złoto staje się znacznie bardziej odporne na zabrudzenia. Stopień wymieszania złota oraz innych metali przyczynia się też do tego, jaką ma ono ostatecznie barwę i… cenę. Nie jest się trudno domyślić, że im więcej jest czystego złota, tym wyższa jest też jego cena. Tu warto też podkreślić, że zawartość złota w konkretnym stopie metali jest mierzona w karatach.

Więcej dowiedz się na https://roren.pl/Ile-powinien-kosztowac-pierscionek-zareczynowy-blog-pol-1546609347.html  >>