sukienka koktajlowa

Sukienka koktajlowa to w ostatnim czasie jedna z najbardziej popularnych kreacji, które wybierane są przez kobiety na całym świecie. Kreacje koktajlowe są idealnym rozwiązaniem na każdą okazję, powstały z myślą zarówno o spotkaniach rodzinnych, z przyjaciółmi jak i o innych uroczystych wyjściach. Dzięki prostym i klasyczny krojom sukienka koktajlowa jest bardo uniwersalna. Obecnie dziesiątki dostępnych modeli umożliwiają bardzo dużą rozpiętość zastosowań.

Co to jest sukienka koktajlowa?

Sukienka koktajlowa jest rodzajem bardzo eleganckiej kreacji, aczkolwiek jest nieco mniej wytworna niż suknie balowe, jest lżejsza i krótsza od sukni wieczorowej, popularność zdobyła przede wszystkim po drugiej Wojnie Światowej. Pierwszy model sukienki koktajlowej został zaprojektowany przez Christiana Diora w 1948 roku. Kreacja znajduje bardzo duże zastosowanie, noszona jest przede wszystkim w sytuacjach wymagających elegancji, jest także dobrym rozwiązaniem podczas formalnych spotkań w ciągu dnia. Jej zastosowanie jest bardzo wszechstronne.

Cechy sukienek koktajlowych

Warto zadbać o to, aby kreacja koktajlowa była jednocześnie ozdobna, ale nie zbyt przesadzona, nie powinna być krótsza niż do kolan, aczkolwiek na rynku można znaleźć także dłuższe fasony. Powinna być także funkcjonalna, zapewniać swobodę ruchu, tym samym nie powinna być zbyt obcisła. Wyróżnia się prostym krojem, kreacja nie powinna odsłaniać zbyt wiele ciała, nie może być zbyt ekstrawagancka ani przeźroczysta. Jeśli sukienka koktajlowa jest zbyt długa powinna być uszyta ze skromnej tkaniny, może posiadać także dekolt. Do szycia tego rodzaju sukienek używa się materiałów wysokiej jakości takich jak: satyny, bawełny oraz żakardu.

Jaki kolor sukienki koktajlowej wybrać?

Bardzo istotną kwestią podczas wyboru sukienki koktajlowej jest jej kolor, przede wszystkim w tej sytuacji należy kierować się zasadą uniwersalności, dlatego najlepiej wystrzegać się krzykliwych kolorów, mocnych barw. Aczkolwiek w przypadku sukienek koktajlowych dopuszczalne są wszystkie kolory:

  • czerń
  • biel
  • kość słoniowa, beż

Bardzo dobrze prezentuje się również sukienka w kolorze: czerwonym, błękitnym, niebieskim, zielonym a także pudrowym i szarym. Oczywiście można użyć także innych odcieni, jednakże neonowe kolory zupełnie nie pasują do tego rodzaju sukienki. Jeśli chcesz mieć pewność, iż sukienka będzie pasować na każdą okazję postaw na kolory pastelowe.

Na jakie okazje warto założyć sukienkę koktajlową?

Ze względu na fakt, iż sukienka koktajlowa odznacza się niezwykłą elegancją i nie jest przesadnie ekstrawagancka jest idealnym rozwiązaniem na różne okazje. Sukienki są bardzo uniwersalne, nadają się zarówno na imprezy taneczne, wesele, bowiem zapewniają swobodę ruchu, jak i inne uroczystości rodzinne, do teatru, restauracji a także na bankiet oraz randkę. W razie niepewności najlepiej sprawdzi się sukienka koktajlowa, która będzie dobrym wyborem na przyjęcia i bankiety oraz spotkania formalne i półformalne. Warto dodać, iż sukienki koktajlowe najczęściej zakłada się w godzinach popołudniowych oraz wieczornych.

Sukienki koktajlowe – jakie buty?

Wszystkie dodatki powinny być w jak najlepszym stopniu dopasowane do fasonu sukienki koktajlowej, ze względu na skromność i prostotę przeważającą wśród sukienek, dodatki takie jak buty mogą być bardziej szykowne.Jednak najważniejsze jest zachowanie całej równowagi stroju:

  • do klasycznej małej czarnej sprawdzą się zielone szpilki
  • do sukienki w kolorze szarym pasować będą czerwone lakierki
  • w przypadku sukienki bardziej ozdobionej idealnie pasować będą gładkie szpilki w neutralnym kolorze

Warto postawić na coś ciekawego, ale nie zbyt ekspresyjnego!

Sukienka koktajlowa – jakie dodatki?

W kwestii dodatków do sukienek koktajlowych warto mieć na uwadze przede wszystkim zdobienia sukienki oraz okazję na którą się wybierasz! W przypadku efektownej sukienki koktajlowej najlepszym rozwiązaniem będzie delikatna biżuteria. Oprócz biżuterii ważnym elementem są także buty, dlatego warto dobrać je odpowiednio do rodzaju fasonu. Wśród dodatków można wyróżnić także wiele innych ozdób takich jaki: spinka do włosów, opaska, kolczyki oraz naszyjnik. Istotnym dodatkiem jest także a może i przede wszystkim torebka, która powinna być niewielka a zarazem elegancka!

Jeżeli jesteś zainteresowana zakupem sukienki koktajlowej, powinnaś odwiedzić sklep z sukienkami.