ściana tv

Salon urządzony w telewizor wymaga odpowiedniego tła dla strefy TV, jednym słowem niezbędna jest pasująca ściana telewizyjna. Fascynujące tło za odbiornikiem telewizyjnym jest niczym wizytówka i oznaka stylu naszego mieszkania, nie zaniedbujmy wiec jej aranżacji. Odpowiednio dostosowane fototapety naśladujące tła i desenie oraz inne dekoracje ścienne, mogą przeobrazić wnętrze pokoju dziennego i dostarczyć nam uzupełniających walorów estetycznych oraz zaznaczyć strefę domowego kina.

Najmodniejsze wzory fototapet jako drugi plan ściany telewizyjnej

Kochasz bawić się wystrojem? Zatem do dzieła, poznaj się z tapetami z grafiką architektoniczną, dzięki którym w mgnieniu oka i zniewalająco zastąpisz przeciętną ścianę w salonie w wyjątkową, z atrakcyjnym motywem. Istotą nowomodnego wzornictwa fototapet jest zasadniczy minimalizm, naśladujący modne w ostatnim czasie motywy kamienne, betonowych płyt czy gołych cegieł. Wszelkie te wzory dekoracji ściennych wpisują się wspaniale w postindustrialne aranżacje. Jeśli chcesz wprowadzić elementy stylu industrialnego do salonowej aranżacji, koniecznie postaw na imitację betonu na ścianie. Zastosowanie tego typu wzorów wprowadzi do pomieszczenia loftowy klimat. 

Ściana kamień TV

Stosując fototapetę z efektem cegieł lub kamienia, różnego rodzaju, kierujemy się bardziej w kierunku stylu skandynawskiego lub boho. Te kierunki bardzo lubią w ostatnim czasie surowe ale ciepłe i przyjazne dla oczu wykończenia ścian, które podkreślają ich główne motywy przewodnie. Fototapeta naśladująca drewno to z kolei doskonały deseń w aranżacji prowansalskiej czy scandi boho.

Fototapeta drewno

Swojski nastrój drewna ogrzewa wnętrze i dodaje mu przytulności. Ściana w salonie ozdobiona fototapetą naśladującą architektoniczny beton, surowe cegły lub drewnianą terakotę zaoszczędzi także sporo naszego czasu i pieniędzy. Zamiast przeprowadzać gruntowny remont, wystarczy nałożyć najciekawszy dla nas wzór tapety na ścianę w salonie i efekt będzie analogiczny a przy tym mniej mozolny.

Abstrakcyjna ściana telewizyjna, czyli współczesny stylistyka w salonie

Jeśli jesteś zwolennikiem nowomodnych wnętrz w bardzo designerskim stylu, bez wątpienia spodoba się tobie abstrakcyjna ściana telewizyjna. Fototapety z geometrycznymi wzorami oraz rozmaite esy floresy będą najważniejszym wzorem do nowoczesnych stylizacji a ich zróżnicowanie pozwoli każdemu znaleźć dostosowany wzór.

Fototapeta tunel

Grafiki bardzo często skonstruowane są w technice 3D, co dodaje im atrakcyjności i w bardzo pociągający sposób wypełnia wnętrze. Fototapety 3D, czyli fototapety trójwymiarowe rozróżniają się nieskazitelną wręcz jakością wydruku i bardzo gruntowną dbałością o detale. Używając motywów imitujących tunele lub inne wnętrza możemy także podwyższyć optycznie przestrzeń, nadać jej drugie dno i ukrytą przestrzeń. W zależności od rodzaju pomieszczenia i naszych gustów możemy przystosować fototapetę do naszych potrzeb, trzeba je jedynie dopasować do danego klimatu. Powinniśmy zwrócić uwagę na barwy i kształty pojawiające się na grafice, gdyż inne motywy będą pasować do biura, kuchni czy salonu. Istotne jest także to, aby dopasować dekorację ścienną pod względem kolorystycznym.

esy floresy fototapeta

Jeśli w Waszym wnętrzu przeważa oziębły minimalizm, możemy przełamać go wyrazistym printem w soczystych kolorach, ale znaczące jest aby nie przeholował. Abstrakcyjny wzór w połączeniu z mocnym kolorem może dać wyraz zbyt powalający, dlatego trzeba dobierać je rozważnie. Jeśli jednak chcecie zatrzymać surowy charakter stylizacji, wybierzcie stonowane kolory geometryczne lub szare, czy czarno-białe esy floresy.

Ściana telewizyjna z paneli lamelowych

Ściana telewizyjna skonstruowana z paneli lamelowych jako tło dla telewizora, jest atrakcyjną i niesamowicie modną alternatywą takiej dekoracji. Mamy w takim przypadku możliwość pozostawienia ściany w salonie w neutralnym i bardzo naturalnym wykonaniu. Dzięki temu nie przytłoczymy wnętrza i nie będziemy musieli zmieniać zaplanowanej kolorystyki, ponieważ drewno pasuje do wszystkich wnętrz. Równocześnie nasza reprezentacyjna  będzie niezwykle efektownie. Modele zespołów paneli dekoracyjnych, różnią się od siebie kolorem, co pozwoli nam osiągnąć przewidywany efekt. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Poza tym zapewnią nam ukrycie nieestetycznych kabli i podłączeń do sprzętu RTV, a ściana z telewizorem będzie przedstawiać się nadzwyczajnie gustownie.

Panele strefa RTV

Panele ścienne posiadają właściwości akustyczne, dlatego doskonale rozpraszają i pochłaniają dźwięk. Pamiętajcie, że to dekoracje świadczą o decydującym charakterze stylizacji wnętrza, dlatego wybierajcie te, które przedstawiają się dla was najciekawiej. Fototapety, panele ścienne to idealne nośniki stylu, z pomocą których możemy modernizować i uatrakcyjniać wnętrza bez konieczności przeprowadzania remontu.