Keratynowe prostowanie w salonie kosmetycznym Cleo

Piękna, lejąca się tafla prostych włosów jest marzeniem wielu kobiet. Niestety, satysfakcjonujące efekty może być ciężko uzyskać jedynie przy pomocy dostępnych w domu narzędzi, takich jak prostownica i drogeryjna odżywka. Z pomocą jednak mogą przyjść profesjonalne zabiegi, takie jak keratynowe prostowanie włosów. Gwarantuje on idealnie gładkie, a przy tym mocne i elastyczne kosmyki. Dodatkową korzyścią jest fakt, że efekty utrzymują się nawet przez kilka tygodni!

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który szturmem podbija salony fryzjerskie i serca klientek. Więcej nowości z dziedziny kosmetologii można znaleźć na stronie aleploteczki.pl, na której publikowane są najciekawsze informacje z kraju i ze świata, także z dziedziny kosmetologii. Sekret keratynowego prostowania włosów tkwi w tym, że poza zdyscyplinowaniem włosów, równocześnie je pielęgnuje, a efekty są widoczne przez dłuższy czas. Równocześnie keratynowe prostowanie to dosyć prosta fryzjerska procedura, w związku z czym nie wymaga specjalnych przygotowań. Zabieg pomaga ograniczyć puszenie i elektryzowanie się włosów, dzięki czemu stają się one idealnie gładkie. Fryzjerzy wykorzystują w tym celu keratynę, czyli białko stanowiące naturalny budulec włosa. Zabieg polega na nałożeniu na rozczesane i lekko nawilżone włosy specjalnej keratynowej maski. Dzięki temu białko ma szansę dogłębnie wniknąć w strukturę włosa. Następnie maskę dodatkowo podgrzewa się do wysokiej temperatury – w tym celu pasma traktowane są prostownicą, którą fryzjer nagrzewa nawet do 230 stopni Celsjusza. Pozwala to keratynie uzupełnić ubytki w strukturze włosa, dzięki czemu zamykają się jego łuski. Skutkuje to jedwabiście gładkimi włosami, które nie będą sprawiały problemów przy stylizacji. Dodatkowo kosmyki są miękkie i odżywione.

Widoczne i długotrwałe efekty

Ze względu na swoje regeneracyjne właściwości, keratynowe prostowanie włosów traktowane jest nie tylko jako zabieg stylizacyjny, ale i pielęgnacyjny. Włosy po zabiegu keratynowego prostowania stają się idealnie odżywione oraz zdecydowanie mocniejsze. Są przy tym gładkie i lśniące, dzięki czemu zyskują wyraźnie zdrowszy wygląd. Co ważne, efekty utrzymują się tygodniami, co pozwala zaoszczędzić czas spędzany na dyscyplinowaniu uparcie puszących się pukli. Dodatkową korzyścią jest fakt, że na czas trwania efektów zabiegu można zrezygnować z codziennego używania prostownicy, które mogłoby dodatkowo osłabić i przesuszyć włosy. Co więcej, kosmyki po zabiegu nie puszą się i nie elektryzują, co pozwala na zachowanie ładnego wyglądu włosów w każdych warunkach pogodowych. Warto pamiętać, że aby efekty utrzymały się jak najdłużej, warto zaopatrzyć się w kosmetyki zawierające w składzie keratynę. Używanie szamponów, odżywek i masek dedykowanych specjalnie do włosów po takim zabiegu pozwoli dłużej cieszyć się upragnionymi rezultatami.

Salon urody Cleo

Na ratunek zniszczonym włosom

Keratynowe prostowanie włosów polecane jest dla wszystkich pań, które chcą zadbać o włosy i cieszyć się jedwabistymi pasmami. Może być też dobrą alternatywą dla zdecydowanego cięcia. Dla bezpieczeństwa należy jednak zdecydować się na poradę specjalisty. W tym celu warto odwiedzić krakowskie studio urody: salonurody-cleo.pl, które oprócz profesjonalnych usług służy fachowym doradztwem w zakresie zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich. Jeżeli pasma są zniszczone, keratynowe prostowanie w widoczny sposób poprawia ich wygląd. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten może nie być wskazany, jeżeli łuski włosa jest już znacznie osłabiona i wrażliwa, dlatego tak ważna jest konsultacja z fryzjerem. Wysoka temperatura używana przy zabiegu mogłaby dodatkowo pogorszyć kondycję włosa. W przeciwnym jednak razie keratynowe prostowanie to świetny sposób na utrzymanie pięknych, zdrowych i gładkich włosów.