impreza urodzinowa dla dzieci

Dzieci ogromną uwagę przykładają swoim urodzinom. Ważne dla nich są nie tylko prezenty, ale także rodzina, znajomi i zabawa. Świetnym rozwiązaniem więc jest połączenie urodzin z aktywnością sportową. Sportowe przyjęcia urodzinowe pozwalają na przyjemne i ciekawe zaktywizowanie dzieci, co więcej zapewniają wyjątkowe i niezapomniane przeżycia. Należy też zadbać o to, aby takie przyjęcie było bezpieczne.

Zalety sportowych przyjęć urodzinowych

Sportowe przyjęcia urodzinowe dla dzieci organizowane przez krakowską firmę AgamaSport. Posiada wiele zalet, które czasem nie są tak oczywiste. Ich zalety nie ograniczają się tylko do zabawy, ale przede wszystkim wpływają pozytywnie na rozwój dziecka. Należy pamiętać, że sport to nie tylko aktywność fizyczna, ale także intelektualna. Dlatego aktywizuje również “najważniejszy mięsień w ciele człowieka”.

Zalety tego rodzaju przyjęć wiążą się mocno z zaletami aktywności fizycznej u dzieci. Poniżej wypunktuję najważniejsze zalety, choć nie wszystkie.

  • Przyjęcia urodzinowe zrealizowane w formie sportowej poza świetną zabawą gwarantują także poprawę kondycji fizycznej i psychicznej dziecka.
  • Są one świetnym sposobem, by pokazać dzieciom, że sport to także zabawa.
  • Rozwija umiejętności pracy zespołowej, a także odpowiednio zorganizowane przyjęcie sportowe, może uczyć dziecka orientacji w terenie, czy obsługi kompasu.

Oczywiście nie są to wszystkie zalety takich przyjęć, a jedynie jedne z najważniejszych. Bardzo wiele zależy także od samego dziecka i tego, co lubi, dlatego organizując takie przyjęcia, należy wziąć pod uwagę jego preferencje, a nie kierować się samymi zaletami.

Typy sportowych przyjęć urodzinowych

Każde sportowe przyjęcie urodzinowe, może przyjmować różne motywy główne. Warto (a wręcz należy!) wybierać motyw przyjęcia urodzinowego zgodnie z upodobaniami swojego dziecka. W końcu to przyjęcie dla niego i ma mu przynieść radość, a dopiero gdzieś tam przy okazji, może przynieść wiedzę czy też umiejętności.

Oto kilka motywów, w jakich może być realizowane sportowe przyjęcie:

  • Podchody w lesie. Osoba odpowiedzialna za przygotowanie tego motywu przyjęcia (rodzice, bądź inny organizator) przygotowuje mapę, na której zaznaczone są punkty. Zadaniem dzieci jest trafić do każdego z punktów, w których musi wykonać określone zadanie. Cały motyw można ubogacić w różne rekwizyty, na przykład: dzieci mogą otrzymać kompasy (z uprzednią instrukcją obsługi). Poza rekwizytami warto też zorganizować jakiś motyw przewodni całego takie przyjęcia (swoisty cel, może nim być praktycznie wszystko, uratowanie księżniczki, zdobycie skarbu etc.).
  • Zabawy wodne. Dobrym wyborem będzie także aktywność fizyczna w wodzie. Umiejętność pływania jest niezwykle przydatna oraz przyjemna. Do tego typu sportowego przyjęcia urodzinowego wcale nie jest potrzebna umiejętność pływania. Całość można podzielić na różne stopnie trudności, zależne od umiejętności pływania, jak i wieku dzieci. Przy tym typie przyjęcia należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci i warto mieć je ciągle na oku.
  • Dziecięca olimpiada. Kolejnym ciekawym pomysłem może być olimpiada. W trakcie takiego przyjęcia możemy zapoznać dzieci z różnymi rodzajami dyscyplin sportowych. Można także przeprowadzić swoisty “konkurs” w każdej z nich, a pod koniec całego przyjęcia wspólnie wybrać najciekawszą dyscyplinę.

Podsumowanie

Motywy sportowych przyjęć urodzinowych, które tu przedstawiłem, są jedynie kilkoma pomysłami. Co więcej, zalet tego typu przyjęć jest o wiele, wiele więcej, a wypisanie ich wszystkich zajęłoby masę czasu. Sport to także zabawa i bardzo wiele zależy od naszej inwencji, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jak podkreślałem przez cały artykuł, należy przede wszystkim kierować się upodobaniami jubilata. Oczywiście nie każdy rodzic ma tyle czasu, by przygotować taki rodzaj przyjęcia urodzinowego. Na szczęście istnieje wiele firm, które są w stanie przygotować je, a także po przygotowaniu zadbać o bezpieczeństwo dzieci.